• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

VİYA KİDS CLUB ETİMESGUT ANKARA

1,471 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Seçil Odabaş
  • ADRES: İstasyon mah.2357 cad no 22
  • TELEFON: 0 (312) 244 4744
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:00
SERVİS YERLERİ ANKARA

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

Çocuğun doğumuyla birlikte başlayan dış dünyayla doğrudan etkileşimi, bilişsel gelişim sürecinin de başlangıcıdır. Onun zihin dünyası, çevresini anlama ve anlamlandırma becerileri her geçen gün hızla gelişir. 0-6 yaş dönemi bilişsel alanda dil gelişiminin, bellek kullanımının, mantık yürütme ve düşünme becerilerinin temellerinin atıldığı insan gelişimindeki en önemli dönemdir. Çocuk gözlemleri sonucu oluşan sorulara deneme yanılmalarla yanıt bulur, deneyimlerini zihninde değerlendirir ve analiz eder.Viya kids olarak biz bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak çocuklara deneyimleyerek öğrenecekleri özgün ve sağlıklı ortamlar sunarız..

Vizyonumuz

Okul öncesi eğitimde: Kalitesi ile örnek gösterilen, güvenin ve huzurun sağlandığı kaliteli bir kurum olmak. Her daim beklentilerin karşılandığı ve beklentilerin daima üstünde, milli değerlerini benimsemiş ve kültürlerine sahip çıkan, proje odaklı, kendine güvenen, zengin bir hayal dünyasına sahip, sevecen, kendini ve etrafındakileri kabullenmiş çocuklar yetiştirmek temel hedefimizdir.

Misyonumuz

Yaşadığı topluma değer katan, toplumsal sorumluluk bilince ve değerlerine sahip, öğrendiği bilgiler arasında geçiş yapabilen çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Dil Eğitimleri

Türkçe-Dil Etkinliği

Çocukların dil gelişimini destekleyen duygu ve düşüncelerini rahat ifade etmesine olanak sağlayan, şiir, hikaye, tekerleme üreterek yaratıcılıklarını geliştirdiği, yeni kemeler üreterek kelime dağarcığını geliştirdikleri etkinliktir.

İngilizce

Haftanın üç günü İngilizce eğitimi verilmektedir.(haftada en az 4 saat)

Bilim Sanat Etkinlikleri

Sanat atölyemizde, öğretmenlerimizin eşliğinde çeşitli nesne ve objeleri tanıma, deneme yanılma yöntemiyle deneyler üzerinde,n etkinliklerle pekiştirerek öğrenmeyi güçlendirmeyi sağlamak.  Bunun yanında problem çözme yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayan etkinliklerdir.

El Sanat Eğitimleri

Sanat atölyemizde, öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklar el becerilerine geliştirebilecekleri ve psiko-motor gelişimlerinde olumlu yönde katkı sağlayacakları, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri, resim,  maket yapımı, alçı ve seramik boyama vb. farklı materyalleri tanıma ve tanımlama çalışmaları yapılmaktadır.

Karakter Eğitimi

Özel Viya Kids Club anaokulu; çocuklarımızın okul ve toplum yaşamlarında daha başarılı ve mutlu bireyler olmaları, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yer alabilmeleri amacıyla karakter eğitimi çalışmaları yapılmaktadır. Buradaki amaç tüm okul dönemi sonuna kadar yapılacak olan etkinlikler ile evrensel değerleri öğretmektir. Bunun yanı sıra öğrenciye iyi bir insan olmayı, herkese saygı gösteren, sorumluluğunu bilen, güvenilir bir vatandaş olmayı öğretmek ve çocuklarımızı bu şekilde toplumda yer edinilmesi amaçlanmaktadır.

Drama Eğitimi

Çocukların en etkili öğrenme şekli yaşayarak öğrenme şeklidir. Çocuklar hareket etme, dokunma, dinleme, görme, duyma deneyimleri sayesinde öğrenebilirler. Bunun içinde çeşitli eğiti oyuncaklar, kostümler, oyuncaklar, kuklalar aracılığı ile çocukların zengin iç dünyasına ışık tutmak, onları desteklemek ve farklı alternatifler sunulmalıdır.

Drama çalışmaları, çocuğun sosyal, duygusal ve davranışsal, Drama çalışmaları, çocuğun sosyal, duygusal ve davranışsal yönden gelişmesini verilen eğitimin kalitesine, süresine ve devamlılığına bağlı olarak olumlu şekilde destekler. Bu kapsamda, çocuğun hayatı yaparak ve yaşayarak deneyimlemesi, kendine özgü bir şekilde yeniden yapılandırması ve ifade etmesi için tasarlanmış bu atölyemizde, eğitimciler sadece birer rehber konumundadırlar. Çocuğa kendi vücudunu ve özelliklerini tanıma, bedenini çok yönlü kullanabilme, farkındalık kazandırma, bağımsız düşünmesini sağlama, işbirliğine yönlendirme, insana ve doğaya karşı, sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratma, karşısındaki insanı dinleme, anlama, kendini ifade edebilme, fikirlerini savunabilme, yaratıcılığını ve estetiğini geliştirme, kendine güven duyma, karar verme ve uygulama yeteneğini geliştirerek hayata karşı bir duruş sergilemesini sağlayan en önemli atölyelerimizden birisidir.

Okuma Yazma Hazırlık Çalışmaları

Çizgi çalışmaları, kavram çalışmaları, boyama çalışmaları, el becerilerini geliştirici etkinlik çalışmaları, sayı sayma, tek basamaklı sayıları sayma çalışmaları vb. çalışmalar yer almaktadır. Çocukların ilkokula hazırlanmasında, kalem kullanma, küçük kas motor geliştirmelerinde, el-kol koordinasyon geliştirme, kavram gelişiminde yardımcı olmaya yönelik bu etkinlikler aracılığıyla çocuklardaki yaratıcılık duygusu gelişirken aynı zamanda da bilişsel ve sosyal-duygusal alanlardaki yeteneklerinin gelişimi desteklenir.

 

VİYA KİDS CLUB Etimesgut Ankara

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.