• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

SEVGİ TOMURCUKLARI ANAOKULU İZMİT KOCAELİ

1,495 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: İzmit Sevgi Tomurcukları Anaokulu Kocaeli
  • ADRES: Orhan Turgut Mah. Huzur Sokak. No: 62 Kocaeli - İZMİT / TÜRKİYE
  • TELEFON: 0 (262) 325 5005
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda ;

 

Çocuklarımızın her birinin hayata yeni atılan değerli bireyler olduklarının bilincinde olan ‘Sevgi Tomurcukları ‘eğitimcileri olarak 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında sizler ile buluştuk.

Biz eğitimciler üzerimize düşen sorumlulukları hakkıyla yerine getirmeyi kendimize görev edindik. Çocuklarımızın fiziksel duygusal -sosyal bilişsel becerilerini en üst düzeye çıkarmayı ve onlara yeni deneyimler kazanacakları ortamlar hazırlayarak öğrenme süreçlerini zenginleştirmeyi hedefledik. Okul içinde ve dışında yapılan tüm hazırlıklar çocukların güvenliği açısından birçok kontrolden geçerek sizlere sunulmuştur. Sınıf düzenlemelerinde her yaş grubunun kendi gelişim seviyesine uygun hazırlanan bir sınıfı ve sınıf içinde materyalleri bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklarımızın öz bakım becerilerini gerçekleştirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Okulun aşçısı tarafında pişirilecek yemekler için mutfağımız da kurum içerisinde mevcuttur.

Çocuklarımız için hazırlanan eğitim programlarını farklı alanlarda uygulamaları için etkinlik sınıfımız ve açık hava alanlarımız bulunmaktadır. Yeşilin tüm tonlarıyla süslü, meyve ağaçları, çam ağaçları ve çiçeklerle dolu bahçemizde çocukların ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte oyun parkı, kum havuzu, bahçe oyun araç ve gereçleri ile çocuklara doğal bir yaşam alanı sunulmaktadır. Şehir hayatında çocukları yeşil ile buluşturmak her bir çocuğu rahatlatıp özgürleştirecektir. Okul öncesi dönemde her bir çocuğun farkındalığının artırılması gerektiğini unutmamak ve buna uygun ortamlar hazırlamak esastır. ‘Sevgi Tomurcukları’ kurumu olarak ‘Minik Birey’ leri geleceğe hazırlamayı en uygun ortamlarda bulundurmayı siz ailelerin desteği ve biz eğitimcilerin bilgileri ile gerçekleştireceğiz.

 

HER ÇALIŞMA MİNİK BİREYLERİN BÜYÜK GELECEKLERİ İÇİN…

 

 

Vizyonumuz ;

 

Sevgi tohumlarını saçmak için çıktığımız bu yolda;
Toplumsal değerleri esas alarak, yenilikçi, önder, beklentilerin hep önünde, kaliteden ödün vermeyen, sevginin, ilginin ve eğitimin tek adresi olmak.

Misyonumuz ;

 

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerine, doğa ve hayvan sevgisini yaşayarak ve gözlemleyerek öğrenen, yaşam becerilerine sahip, ahlak ve değerlerimizi önemseyen, özgüveni gelişmiş, sorumluluk alabilen, sosyal ilişkileri güçlü, kendine ve başkalarına saygı duyan, Türkçe’yi doğru ve düzgün kullanabilen ‘Sevgi Tomurcukları’ yetiştirmek ve siz değerli velilerimizin çocuk yetiştirmedeki sorumluluğunu paylaşarak kendi alanında profesyonel eğitimciler tarafından eğitim vermek.

Eğitim Metodumuz

Okul öncesi dönem insan hayatının en duyarlı dönemidir. Çocukların fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerinin en hızlı olduğu çağ olması nedeniyle çocukları aktif kılan yani onlara ‘öğrenmeyi öğreten’ bir eğitim modeli benimsemekteyiz.

Çocukların yaş ve gelişim düzeyi, ilgileri, ihtiyaçları, bireysel ayrıcalıkları, çevresel faktörler dikkate alınarak onların gelişimlerini desteklemek amacıyla “Çocuk Merkezli” eğitim programı hazırlandı.

Hazırlanan eğitim programı esnek, yeniliklere açık, çocuklarda yaratıcı düşünceyi, problem çözme becerilerini, olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurabilme yeteneklerini, karar verme becerilerinin yanı sıra, çocuklarımızın oyun ile doğayı keşfetmelerine olanak tanıyan, onların sağlıklı, neşeli, bireysel, eleştirel düşünceye yani insan olmayı değerli kılan pek çok özelliğe sahip bireyler yetiştirmeyi ilke edindik.

Çocuklarımızın doğada daha fazla vakit geçirmelerine ve oyun oynamalarına olanak sağlamalıyız. Bu noktadan hareketle çocuklarımızın hayvanları tanıması, onlarla sevgi bağı oluşturması ve dünyayı onlarla paylaşmayı öğretebilmek amacıyla “Sevgi Tomurcuklarının” bahçesine bir hayvanat bahçesi oluşturduk. Burada çocuklarımız bir yandan hayvanların bakımı, beslenmesi ve yaşamları gibi konuları yaşayarak öğrenirken diğer yandan da onları kucaklarına alarak sevgiyi ve paylaşmayı öğrenmekteler. Hayvanlar çocuktaki kaygı bozukluğu, saldırganlık, öfke, dürtüsellik gibi duyguların kontrolünde son derece yararlı bir terapi aracı aynı zamanda.

Ayrıca çocuklarımız bahçemizde kendilerinin ektiği domates, salatalık, biber gibi sebzeleri yiyebilmektedir.

Organik Bahçede Tarım Eğitimi

Yediğimiz besinler nasıl yetişiyor?
Onları yetiştirirken hangi süreçler geçiyor.
Bitki nasıl ekilir?
Sebze ve meyveler nasıl olgunlaşıyor?
Olgunlaşmış bir meyveyi dalından koparmak nasıl bir duygudur?

Tüm bu soruların cevapları resimlerle öğretilemeyecek olgulardır. Bunları Kocaeli şartlarında çocuklarımıza yaparak ve yaşayarak öğretebilmek için organik bir bahçe oluşturduk. Bu bahçede çocuklarımız bitkilerin nasıl ekildiğini ve büyüdüğünü öğrenirken, meyve ve sebzeler olgunlaştığında kendi yetiştirdikleri sebze ve meyveyi koparmanın ve yemenin zevkini yaşıyorlar.

Çocukların çevre dostu bir yaşam tarzını benimsemesinde en önemli etkenlerden biri de açık havanın bir öğretim aracı olarak kullanılmasıdır. Doğayı gözlemleyerek, konuları doğayla özdeşleştirerek ve doğayla bağlantı kurarak daha iyi öğrenebilecekleri bahçemize ve okulumuza minik bireylerimizi bekliyoruz.

 

İzmit Sevgi Tomurcukları Anaokulu Kocaeli

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.