• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ÖZEL YAŞAM ANAOKULU VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ SULTANBEYLİ İSTANBUL

2,470 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Sultanbeyli Özel Yaşam Anaokulu
  • ADRES: Necip Fazıl Mahallesi, Düzce sokak No: 8 SULTANBEYLİ-İSTANBUL (Kurtköy ve Sultanbeyli’yi ayıran Eşref Bitlis Bulvarı ile Düzce sokak kesişiminde)
  • TELEFON: 0 (216) 497 2223
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:00

OKUL HAKKINDA

HAKKIMIZDA

OKULUMUZUN FİZİKİ ÖZELLİKLERİ

Okulumuz Sultanbeyli Kurtköy sınırında . Sabiha Gökçen Havaalanına yaklaşık 3 km mesafede 6 katlı 1150 , iç mekan ,285m bahçeli müstakil binadır. Dış cephemizin tüm yalıtımları yapılmıştır. Iç mekanımızda yerler antibakteriyel özelliğe sahip epoksi ve poliüretan ile kaplanmıştır. ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır Tüm sınıf kapıları MEB yönetmeliği gereğince dışarı açılmaktadır.Sınıf kapılarındaki camdan gerektiğinde sınıflarımız izlenebilmektedir. Her kattan yangın merdivenine çıkan kapısı ve duman dedektörü bulunmaktadır. Binamızda asansör bulunmaktadır. Okulumuz çocuklarla birlikte yetiştirilen bitki ve bahçeye sahiptir. Okulumuzda 0-2 yaş bebek grubu için bir sınıf özel olarak tasarlanmıştır. Okululumuzda 1 yönetici odası 1 PDR odası ,1 muhasebe odası, 1 gözlem odası 7 sınıf,1 drama sınıfı ,bireysel ve küçük grup çalışmaları için kullanacağımız 2 sınıfımız , 1uyku odası, 1mutfak, 1 yemekhane ve 1 seminer ve konferans salonu bulunmaktadır. Tuvaletlerimizin haricinde tüm okul içi ve bahçelerde 16 kamera ile çocuklarımızın ve çalışanlarımızın okul yönetimince izlenmesi ve kayıtların arşivde saklı tutulması sağlanmaktadır. Okul bahçe duvarları yükseltilip giriş ve çıkışlar engellenmiştir. Okulumuzda bina girişinde güvenlik kabini bulunmakta ve okulumuzun güvenliği 7/24 güvenlik birimi tarafından sağlanmaktadır.

 

MİSYONUMUZ

Dünün çocukları, bugünün bireyleri olarak misyonumuz: Yarının bireylerine, kendilerini bilmeyi ve bu bilgiyle yarınlarını belirleyebilmeyi bununla birlikte de kendi ayakları üzerinde durabilmeyi öğretmektir. Yarının bireyleri olan çocuklarımızın mutlu, huzurlu ve kendiyle barışık olabilmesi ancak doğru bir eğitimle mümkündür. Kendini bilen, yarınını belirleyebilir…. Vizyonu ile hareket ederek çocuğun kendini, kendi dünyasını ve dış dünyayı en doğru şekilde tanımasını ve bu doğru ile de hayatını düzenleyebilmesi için destek olmak ve olanak sunmaktır.

 

VİZYONUMUZ

 

Kendini bilen, tanıyan, ayakları üzerinde duran, ruhen ve bedenen sağlıklı bir toplum olmaya katkıda bulunabilmek. Çünkü, kendini bilen, yarınını belirleyebilir…

 

BESLENME

 

OKULUMUZDA, ÇOCUKLARIMIZA YETERLI VE DENGELI BESLENME ALIŞKANLIKLARI KAZANDIRARAK ONLARIN SAĞLIKLI VE DOĞAL BESLENMESINI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTAYIZ.

Anaokulumuzda Beslenme

Çocukların sağlıklı büyümeleri için sağlıklı bir şekilde beslenmeleri gerekiyor. Anaokulumuzda çocukların sağlıklı beslenmesi için özel bir çaba gösteriyoruz. alınan ürünlerin doğal lezzeti ve hazırlama şekillerinde gösterdiğimiz özen yemeklerin tadına da yansıyor ve çocuklar bu sağlıklı besinleri severek yiyorlar.

Okulumuzda sabah , öğle ve ikindi olmak üzere 3 ögün beslenme vardır.
Beslenme ile ilgili notlarımız ;
•Anaokulumuzdaki kuru gıdalarımız ,bulgur, salça, pekmez, tarhana, un, tereyağı, lor peyniri,zeytinyağı, et ve peynirler özenle hazırlanılan yerlerden temin edilmektedir.
•Menümüzde sebze, meyve ve ete ağırlık veriyoruz.
•Öğünlerimiz mevsim şartlarına göre pazar yada marketten özenle seçilen taze meyve ve sebzeler ile hazırlanır.
•UHT süt yerine, daha düşük sıcaklıkta işlem gören bu nedenle doğal sütün içeriğine yakın olan ancak aynı nedenle kısa zamanda tüketilmesi ve soğuk zincir ile taşınması gereken günlük süt (pastörize süt) kullanıyoruz.
• Okulumuzda öğünlerinde kesinlikle dondurulmuş ve katkı malzemeleri içeren (nugget, patates kızartması )  gıdalar çıkmaz .
• Okulumuzun içme sularımızda cam damacana ve cam pompa kullanılmaktadır.
• Yemeklerimizi kendi mutfağımızda pişirmenin kesinlikle daha hijyen ve tazelik olduğuna inandığımız için tüm öğünlerimiz okulumuz bünyesinde hazırlanır.
Mutfağımız temizliği ve lezzetiyle bir anne mutfağı standardındadır.
• Pişirilen yemeklerimizden belirli süre şahit numune saklanır.

 

SAĞLIK

 

KULUMUZUN ÜZERINDE HASSASIYETLE DURDUĞU KONULARDAN BIRISI DE TEMIIZLIK VE HIJYENDIR. OKULUMUZDA ANTIBAKTERIYEL ÖZELLIĞE SAHIP ÜRÜNLER KULLANILMAKTADIR.

Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okula bildirilmesi ve hastalık sonrası doktor raporu getirilmesi nezleli ve ilaç kullanması gereken çocukların okula gönderilmemesi tüm çocukların sağlığını korumak açısından önemlidir.

Bulaşıcı hastalık durumunda diger veliler olası belirtiler hakkında bilgilendirmek için evlere açıklayıcı bir not gönderilir.

Ailelerin onayı olmadan okulda hiç bir ilaç verilmez. İlaç verilmesi gibi durumlarda velilerin imzalı dilekçesi ve ekte reçetenin gönderilmesi durumunda öğrencimize ilaç verilebilir.Bizlere bildirilen bulaşıcı hastalıklardan, okulda olabilecek kaza ve ani rahatsızlıklardan sizleri hemen haberdar ederiz.

Eğer çocuğunuz alerjik bünyeli ise nelere alerjisi olduğu okul idaresine bildirilmelidir.

Herhangi bir müdahale gerektiren durumda çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülür.

 

Özel Yaşam Anaokulu Ve Aile Danışmanlık Merkezi Sultanbeyli İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • baris konukcu 30 Nisan 2019 10:05 CEVAPLA

    fiyat görüşmesi yapmak istiyorum 5376099059