• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ÖZEL KAHRAMANMARAŞ YETENEK ANAOKULU /DULKADİROĞLU

1,482 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Özel Kahramanmaraş Yetenek Anaokulu
  • ADRES: Eğemenlik Mahallesi 21012 .Sok No:4 Dulkadiroğlu Kahramanmaraş
  • TELEFON: 0 (344) 235 0809
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

BİZ KİMİZ
1997 yılından itibaren eğitim ve öğretim alanında hizmet veren kuruluşumuz, globalleşen dünyada her bireyin kendi yeteneklerinin ön plana çıkarılması gerekliliği ve erken eğitimin bireyler üzerindeki olumlu sonuçlarının toplumları daha ileri seviyelere götürmesindeki en önemli etkenlerden biri olması gerçeğiyle ülkemizde bir ilk olan YETENEK MERKEZİ ANAOKULLARI’nı kurdu.
YETENEK MERKEZİ Anaokulları’nda tamamen konusunun uzmanı olan eğitimciler tarafından hazırlanmış okul öncesi programları, özel yöntemler eşliğinde verilmektedir. Bu programlar ile çocuklarımız ‘HER ÇOCUK DOĞUŞTAN YETENEKLİDİR’ savını destekleyici bir eğitim almakta ve yetenekleri doğrultusunda kişisel gelişimlerini destekleyici aktiviteler uygulanmaktadır.

 

VARLIK AMACIMIZ
Velilerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakacakları eğitim kurumlarımızda, yeteneklerini geliştirerek öğrenme sürecinden keyif alan, kendine güvenen, mutlu bireyler yetiştirmeyi, her zaman çağın yeniliklerini takip edip uygulayan, öğrenen ve öğreten kurumlar olmayı amaçlamaktayız.
Çocukların severek geldiği ve keyifle öğrenerek zaman geçirdiği, gelişimsel ve bireysel ihtiyaçlarına yanıt bulabildiği, yaratıcı ve özgün deneyimlerle fark yaratan, çocukların analitik ve sorgulayıcı düşünme güçlerini destekleyici, çocukların tüketmekten çok üretmenin keyfine varabildiği kurumlarımızda özgüveni yüksek YETENEKLİ bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

 

TEMEL İLKELERİMİZ
Programlarımız çocukların yeteneklerine, gereksinimlerine ve bireysel farklılıklarına uygundur.
Programlarımız çocukların motor, sosyal ve duygusal, dil ve bilişsel gelişimini destekler, özbakım becerileri kazandırarak onları ilkokula hazırlar.
Kurumlarımızda çocukların gereksinimlerini karşılamak amacıyla demokratik eğitim anlayışına uygun öğrenme ortamları hazırlanır.
Etkinlikler düzenlenirken çocukların ilgi ve gereksinimlerinin yanı sıra çevrenin ve okulun olanakları da göz önünde bulundurulur.
Eğitim süresince çocukların bildiklerinden başlanır ve deneyerek öğrenmesine olanak tanınır.
Çocukların öncelikle Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarına önem verilir.
Çocukların kendilerini ifade edebileceği şekilde İngilizce öğrenimi yapılır.
Çocukların sevgi, saygı, iş birliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi duygu ve davranışları geliştirilir.
Çocuğun kendine saygı ve güven duyması sağlanır.
Bütün etkinlikler oyun temelli düzenlenir.
Çocukların kişiliğini zedeleyici şekilde davranılmaz, baskı ve kısıtlamalara yer verilmez.
Çocukların bağımsız davranışlar geliştirmeleri desteklenir.
Çocukların kendilerinin ve başkalarının duygularını fark etmesi desteklenir.
Çocukların hayal güçleri, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri, iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışları geliştirilir.
Eğitim süreci ile rehberlik hizmeti bütünleştirilir.
Çocuğun yeteneksel gelişimi düzenli olarak değerlendirilir.

 

Özel Kahramanmaraş Yetenek Anaokulu /Dulkadiroğlu

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.