• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ÖZEL ÇOCUK KONAĞI ANAOKULU KEÇİÖREN ANKARA

1,566 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: SÜHEYLA SÖNMEZ
  • ADRES: Bağlarbaşı Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi No:14 Keçiören
  • TELEFON: 0 (312) 381 7799
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

 

Ankara’nın Keçiören İlçesinde bulunan anaokulumuz, 3 katlı müstakil bir binada okul öncesi eğitim vermektedir.
Çocuk Konağı Anaokulu, gelişen dünyanın gerekli kıldığı donanıma sahip, yenilikçi, çalışkan, araştırmacı paylaşımcı, girişimci, çevresini fark edebilen, sorgulamayı bilen, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, yaratıcılığı gelişmiş, ilgi alanlarını fark etmiş, kendisini ifade edebilen,öz güvenine sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve manevi değerlere sahip kişilikli nesillerin yetişmesini hedeflemiştir……
350m2 kapalı 400m2 açık alanı bulunan okulumuzun iç dekorasyonu, yer döşemesi ve eğitim materyallerine kadar her şeyi çocuklarımızın rahatlığı ve sağlığı düşünülerek hazırlanmıştır.
3-6 YAŞ ÇOCUKLARINIZA EĞİTİM DÜŞÜNÜYORSANIZ;

DENEYİMLİ ÖĞRETMENLERLE SICACIK – TEMİZ BİR ORTAMDA, , SAĞLIKLI DOĞAL BESLENME, HERŞEYDEN ÖNCE YÜREKTEN SEVGİ DOLU OKULUMUZU GÖRMEDEN, BİZLERLE TANIŞMADAN KARAR VERMEYİN DİYORUZ..

 

Eğitim Modelimiz

 

Türk Millî Eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak;

Çocukların; Atatürk, vatan, millet, bayrak, aile ve insan sevgisini benimseyen, millî ve manevi değerlere bağlı, kendine güvenen, çevresiyle iyi iletişim kurabilen, dürüst, ilkeli, çağdaş düşünceli, hak ve sorumluluklarını bilen, saygılı ve kültürel çeşitlilik içinde hoşgörülü bireyler olarak yetişmelerine temel hazırlamak amacıyla çaba göstermek,
Çocukların beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak,
Çocukların Türkçe yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,
Çocuklara sevgi, saygı, iş birliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmagibi davranışları kazandırmak,
Çocuklara hayal güçlerini, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini, iletişim kurma ve duygularını anlatabilme davranışlarını kazandırmak,
Çocukları ilköğretime hazırlamaktır.

Okul Öncesi Eğitimin İlkeleri

a) Çocukların bedensel, bilişsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gibi çok yönlü gelişimlerini destekleyecek eğitim ortamı hazırlanır.

b) Eğitim etkinlikleri düzenlenirken; çocukların yaşları, gelişim özellikleri, öğrenme hızları, ilgileri, gereksinimleri ile okulun ve çevrenin imkânları dikkate alınır.

c) Çocukların; beslenme, uyku, öz bakım becerileri, doğru ve sağlıklı temel alışkanlıklar kazanmalarının yanında doğa sevgisiyle çevreye duyarlı olmaları da sağlanır.

d) Eğitim etkinlikleri; çocukların, sevgi, saygı, iş birliği, katılımcılık, sorumluluk, yardımlaşma ve paylaşma duygularını geliştirici nitelikte olur.

e) Eğitim, sevgi ve şefkat anlayışı içinde yürütülür. Çocuklara eşit davranılır ve bireysel özellikler göz önünde bulundurulur. Çocukların öz güvenlerini kazanmaları için ceza, baskı uygulanmaz ve kısıtlamalara yer verilmez.

f) Eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesinde belirlenen hedeflere ne ölçüde ulaşıldığı tespit edilir. Plânlama yapılırken bu sonuçlar dikkate alınır.

g) Çocukların kendilerini ifade ederken; Türkçe yi doğru ve güzel konuşmalarına öncelikle önem verilir.

h) Şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetişme ortamı hazırlanması için çaba gösterilir.

ı) Oyun, çocuklar için en uygun öğrenme yöntemi olarak uygulanır.

j) Eğitim programı hazırlanırken ailelerin ve içinde bulunulan çevrenin özellikleri dikkate alınır, ailenin eğitime etkin katılımı sağlanır.

k) Çocuğun gelişimi ve okul öncesi eğitim programı düzenli olarak değerlendirilir

Okulumuz, konusunda uzman ve deneyimli personel kadrosuyla Gardner?in Çoklu Zeka kuramı ve etkin öğrenme tekniklerini sentezleyerek çocuk zekasını 8 farklı alanda geliştirmeyi hedeflemiştir.

DÜŞÜNMENİN BİR YOLU ÇOKLU ZEKA KURAMI

ÇOCUK KONAĞI ANAOKULU nda uygulanan Çoklu Zeka etkinliklerinin sınıf ortamına ve öğrenme sürecine kattığı en büyük güzellik, bütün çocuklara etkin ve güçlü oldukları yönler yoluyla öğrenme ve bilgi edinimi sağlamasıdır. Sahip oldukları yeteneklerin takdir edilmesi, ve başkalarını da yetenekleri için takdir etmeleri böyle bir atmosferde gerçekleşir. Bu, Çoklu Zeka Sistemi uygulanan bir sınıfın en mucizevi sonuçlarından biridir.

Çoklu Zeka Gelişiminin planlarının uygulandığı bir sınıf gözlendiğinde, öğretmenin çocukların yeteneklerini daha iyi keşfettiğini ve buna göre bir eğitim ve gelişim sürecini gerçekleştirdiği görülmektedir. Çoklu zeka uygulamaları çocukların daha etkili ve güçlü sonuçlar alabilmeleri için, çok çeşitli aktiviteler yoluyla deneyimleri arttırır.

Çoklu Zeka kuramı, bir çeşit düşünme yoludur, insanların farklılıkları ve benzerlikleri olduğu gerçeğini kabullenir. Bu sistem, sınıf ortamına her çocuğun kendi farklılıklarını dahil etmesi yoluyla, özgüven ve saygıyı geliştirmeyi sağlar.

 

Özel Çocuğu Konağı Anaokulu Keçiören Ankara

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.