• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

MEB ÖZEL ANKARA TURKUAZ ANAOKULU YENİMAHALLE

1,552 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Özel Ankara Turkuaz Anaokulu
  • ADRES: Yeniçağ Mah. Ragıptüzün Cd. Miralay Nazımbey Sk. No: 140 (Barbaros İlkokulu karşısı) Yenimahalle / ANKARA
  • TELEFON: 0 (312) 344 8335
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:00

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

2008 yılından beri Yenimahalle / Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak “Çocuklarımız Emin Ellerde” sloganıyla kendi binasında hizmet veren kurumumuz 650 metre kare kapalı, 140 metre kare açık alanıyla çocuklarımız için güvenli, ferah, temiz, hijyenik bir ortam sunmaktadır. Kurucumuz Uz. Dr. Fatih Çankal ve Kurum Müdürümüz Sınıf Öğretmeni Süveyda Çankal’ın katkılarıyla kurumumuz eğitim alanında yeniliklerin adresi olmuştur.
Turkuaz Anaokulu olarak bizler
“Sevgi Tabanlı Eğitim” modellerine öncelik vererek, ‘eğitim sevgiyle başlar’ ilkesini en üst seviyede öğrencilerimize sunmaktayız.
Turkuaz
“En karlı yatırım insana yapılan yatırımdır’ düsturu ile dünyadaki gelişmeleri takip eden,
Sevgi ve hoşgörüyü temel alan bir model oluşturarak, Türkiye’deki Eğitim Sistemine katkı sağlayan, Aktif öğrenme metotlarını uygulayarak, kendi içinde rekabet eden, ancak başarıda hep önde olabilen çocuklar yetiştiren, Öğrencilerinin mutluluğunu ve ruhsal gelişimlerini ön planda tutan, Ahlaki eğitimi önemle vurgulayan bir eğitim kurumdur.
Amacımız
Dürüstlüğü ön planda tutan, sorumluluk sahibi, samimiyeti hayatının temeline koyan, kişisel hak ve özgürlükleri, karşılıklı saygıyı her ortamda ve her zaman koruyup teşvik eden, kendi kendine yetebilen, problem çözebilen, sorgulayıcı, araştırmacı, bilimsel ve çağdaş düşünceyi birleştirebilen, üreten ve ürettiklerini paylaşan, takım ruhuna sahip, yeniliklere açık, hayata sevgiyle bakan, mutlu ve lider insanlar yetiştiren bir kurum olmayı başarmaktır.
Toplumların mutluluğunu sağlamanın sadece cehaleti ortadan kaldırmakla ve demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.
Öğrencilerimize,
Öncelikle topluma yararlı olmayı hedefleyen bir kişiliği oluşturacak değerleri kazandırmak hedefinde,
Okul öncesinden başlayarak öğrencinin ruh sağlığını korumaya önem veren,
Sağlıklı, helal ve düzenli beslenmenin temellerini benimseten, spor ve oyunun yaşamda başarının en önemli öğelerinden olduğu fikrini de küçük yaştan itibaren bir hayat görüşü olarak alışkanlık edindirme gayesi güden,
Bütün bu bu hizmetleri uygun ekonomik koşullarda sunan bir kurum olarak varız.

 

 

Eğitim Felsefemiz

 

Sevgi ve hoşgörüyü temel alan kurumumuz uzman ve güvenilir kadrosu ile araştırmacı, sorgulayıcı bir zihne sahip, bağımsız düşünebilen, çözüm odaklı, yaratıcı, üretken, toplumsal değerleri tanıyan ve koruyan sevgi ve dostluk erdemine sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

 

 

İlkelerimiz

 

Çocuklara yetişkinlerin küçük bir kopyası gibi değil kendine özgü gelişimsel özellikleri ve bireysel farklılıkları olan bir birey olarak yaklaşır.
Çocukların öncelikli olarak kendilerini ve başkalarını tanımaları, anlamaları ve farklı yollarla (beden dili, sözcükler, hareketler, çizim vs) duygu ve düşüncelerini ifade etmelerini sağlar.
Çocukların ilgi ve ihtiyaçlarının belirlenmesini ve daha sonra eğitim programları dahilinde karşılanmasını benimser.
Çocukların yaş, gelişimsel özellikleri, cinsiyet farklılıklarını göz önünde bulundurarak eğitimde özgüven-özsaygı-yeterlilik duygularını kazandırır ve gelişmesini sağlar.
Çocukların yalnızca bir değil tüm gelişim alanlarının (motor, dil, bilişsel, sosyal-duygusal, kişisel, öz bakım, yaratıcılık) desteklenmesi için çaba sarf eder.
Çocuklara ırk, dil, din, sosyal statü ayrımı yapmaksızın insana insan olduğu için değer verme olgusuyla yaklaşır.

 

Hedeflerimiz

 

Çocukların duygusal, sosyal, psiko-motor, bilişsel, öz bakım ve dil gelişimlerini desteklemek ve onları temel eğitime hazırlamak.
Çoklu zeka ve tam öğrenme yaklaşımını temel alarak çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlamak.
Çocuğun sevgi, şefkat, ilgi ve ihtiyaçlarını gidermesine sorulumluluk duygusunun gelişmesine yardımcı olmak.
Çocukların yaşlarına uygun ilgi ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek ortam ve materyaller bulundurmak ve oluşturmak.
Çocuğun problemleri ile yakından, ilgilenerek ailesiyle kurum ve aile etkileşimi kurarak ruh sağlığına önem vermek, sevgi dolu bir ortamda güven içinde büyümesine yardımcı olmak.
Özellikle önce güvenlik olmak üzere uygun bakım (temizlik, beslenme…) koşulları altında gelişmelerine yardımcı olmak.
Çocukların gelişim alanlarını desteklemek için yeterli sayıda, çeşitte ve uygunlukta uyarıcı materyal sağlamak (sesli, renkli, ışıklı farklı boyutta oyuncaklar vs)
Çocukların boy ve kilo takibinin yanı sıra diğer gelişim alanlarını da gözlemlemek ve değerlendirmek.
Çocuğun gelişimi sırasında iyi alışkanlıklar kazanmasına imkan sağlamak
Çevresiyle ve arkadaşlarıyla olumlu ilişkiler kurmasını sağlamak.
İyi, doğru ve güzel hareketlerinde serbest olmaya, duygularını, düşüncelerini çeşitli yollarla ve doğru bir şekilde ifade edebilmesine yardımcı olmak.
Kendine güven duymasını sağlamak, kendine karşı olumlu bir tavır geliştirmek, güçlü bir kişilik sahibi olmasına yardımcı olmak.
Çocukların kendilerini tanımaları , başkalarını tanımaları ve kendi yaş grubundaki diğer çocuklarla uygun iletişim becerileri kurmalarına yardımcı olmak.
Çocukların yaşlarına ve yeteneklerine göre çeşitli bilgiler edinmesi kazandığı bilgi ve kabiliyetlerini toplumun yararına olacak yönde kullanabilmesini sağlamak – sosyalleşmesine yardımcı olmak.
Eğitim programımızın temeli olan Çoklu Zeka ve Tam Öğrenme Metodlarını en etkin şekilde uygulayabilmek.
Okul öncesi eğitim alanında en son ortaya çıkmış öğrenme ve öğretme yöntemlerini takip ederek programımızı güncelleştirmek.
Sorumluluklarının bilincinde ailesi, arkadaşları, öğretmenleri ve çevresi ile etkili iletişim kurabilen, soran, sorgulayan, araştıran çağın gerektirdiklerini izleyen yaratıcı düşünceyi besleyen bireyler yetiştirmektedir.

 

 

Meb Özel Ankara Turkuaz Anaokulu Yenimahalle

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.