• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

LEGO ROBOTİK BİLİM AKADEMİSİ ÜMİTKÖY YENİMAHALLE ANKARA

2,022 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ANKARA BİLGE ALAN LEGO ROBOTİK BİLİM AKADEMİSİ
  • ADRES: Ümit Mah. Milenyum Konutları 2483 Cd. No: 37 (Ümitköy Anadolu Lisesi Yanı) Ümitköy / ANKARA
  • TELEFON: 0 (312) 236 6420
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

Neden Biz ?

Yönetim, öğretmen, çalışan, veli ve öğrencilerimizle birbirine kenetlenmiş, paylaşımcı, karşılıklı sorumluluklarının bilincinde olan, birbirlerine empati ile yaklaşan büyük ve güçlü bir aileyiz.

Kurumumuzda güven, sevgi, saygı, adalet, gönüllülük ve çalışma prensipleriyle beraber sürekli öğrenmeyi önde tutarız.

Çalışanlarımızın görüşlerine değer verir, gelişimlerini destekler, başarılarını takdir eder ve mutlu bir çalışma ortamı yaratırırız.

Çocuk, okul ve aile ve üçgeninde yapıcı iletişimi sürekli kılarak, geri bildirimlere dayalı, istekler ve gereksinimler doğrultusunda sürekli gelişim gösteren bir eğitim kurumuyuz.

Özgüvenli, sorgulayan, kendi kendine öğrenebilen, yeniliklere açık, çağdaş, mutlu, sağlıklı ve başarılı bireyler yetiştirmek geliyor. Bunun için öğretmenlerimizin öğrencilerimizle bire bir ilgilendiği, onları çok yönlü yetiştiren eğitim modelinin uygulandığı, ezber bozan, diğer eğitim kurumlarına örnek olan, ideal bir etüt ortamı hazırladık. Geleceğimiz olan çocuklarımızı derslerinde başarılı, okulda ve günlük hayatta parmakla gösterilen birer birey yapabilmek için velilerimizle dayanışma halinde durmaksızın çalışıyoruz. Bizler eğitimde kaliteyi sizlere yaşatmayı hedefliyoruz. Siz de çocuklarınızın en iyi eğitimi almasını istiyorsanız,  bizim ailemize katılmak istemez misiniz?

 

Türkiye’de Robotik Teknoloji Adına Güzel Şeyler Oluyor

 

Bilindiği üzere, maalesef ülkemiz bilim merkezi sayılmaz, ancak ülkemiz bu anlamda sürekli gelişme kaydedediyor ve bilime verilen önem daha da artıyor. Öyle ki artık ülkemizde kodlama ve robot geliştirme üzerine eğitim veren okullar kendini göstermeye başladı. Bu durum bizim için iyi bir haber, çünkü böyle okulların açılıyor olması, bu alanlara ilginin arttığını gösteriyor.

Bu okullardan bir tanesi de Ankara’da kurulmuş olan BilgeAlan Eğitim Kurumları adıyla LEGO dan lisanslı olarak, hizmet veren bir eğitim kurumu. Bu kurum LEGO Education İnnovation Studio kurmuş ve bir etüt merkezi bünyesinde çocuklara bilimi kodlayarak öğretiyorlar. Okul öncesi seviyesinden başlayıp ortaokulun sonlarına kadar tüm çocukların katılabildiği bu sınıflarda, haftada 2 – 3 saatlik bir eğitim sürecinde eğitim alıyorlar. Kodlama yapmayı, robot tasarlamayı ve bu robotun yazılımını üretmeyi öğreniyorlar. Ayrıca bu öğrenciler LEGO bünyesinde yapılan, FIRST LEGO League yarışmalarına da takım halinde katılma şansı elde ediyorlar.

 

Bu eğitimler elbetteki bu yaştaki çocuklar için bilime atılan ilk adım olarak inanılmaz bir başlangıç. Yeterli hayal gücüne ve heyecana sahip öğrenciler eminiz ki ilerde kendi robotlarını üretme ya da bu alanda imkan sağlayan dev teknoloji merkezlerinde çalışma fırsatı bile yakalayabileceklerdir. 

Şimdilik bu okullardan Türkiye’de 3 tane var umarız bu sayı daha da artar ve her öğrenci böyle bir eğitimi deneyimleme fırsatı bulur. Tabi ki henüz daha devlet okullarında böyle bir eğitim alma imkanının da doğmamış olduğunu belirtmek isteriz.

Burada ailelere düşen görev, bunun bir oyuncak ya da vakit öldürmek için yapılan bir hobi olmadığını bilmeleri ve içerisinde olduğumuz bu bilim çağında çocuklarının, gelişmiş ülkelerdeki çocukların gerisinde kalmaması için, böyle eğitimleri almaları adına bilinçli olarak çocuklarını yönlendirmeleri.

 

Bilge Alan Lego Robotik Bilim Akademisi Ümitköy Ankara

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.