• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

KÜÇÜK ŞEFLER KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ ETİMESGUT ANKARA

1,706 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ETİMESGUT KÜÇÜK ŞEFLER KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ
  • ADRES: Atakent Mahallesi, Atakent Mah. Emlakbank Konutları Kümeevler No:57 Elvankent, Menekşe Sk., 06790 Etimesgut/Ankara
  • TELEFON: 0 (312) 261 4545
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 18:30

OKUL HAKKINDA

OKULUMUZ

 

Özel Küçük Şefler Kreşimiz; Atakent Mahallesi Emlakbank Konutları K-1 Ada C29-1 No:57 Elvankent/ANKARA’ da bulunan 3 katlı villada; kreşe göre restore edilerek kurulmuştur.  Villamız 290m2, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmakta olup, 210 m2 bahçesiyle birlikte 400 m2 kullanım alanına sahiptir. Gün içerisinde sürekli güneş alan, ferah ve aydınlık dersliklerden oluşan okulumuzda 5 sınıf, 2 uyku odası, 1 kış bahçesi ve mutfaktan bağımsız yemekhanemiz bulunmaktadır.
 
Geniş bir bahçe içinde olan modern binamız kombi ile ısınmaktadır. Bütün sınıflarımız binayı çevreleyen geniş bahçeye bakmaktadır. Bahçemizde oyun alanları, salıncaklar, kaydıraklı parklar, kum havuzu ve arkeoloji köşesi, hobi bahçemiz ve çocuklarımızın elektriklerini atabilecekleri gerçek çim bahçemiz bulunmaktadır. 
 
Her zaman doğal ışık alan sınıflarımız ilginç ve pozitif bir öğrenme ortamı oluşturacak şekilde düzenlenmiştir. Bina deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Günlük programlar, çocukların bireysel ve grup gereksinimlerine uygun olarak çeşitli etkinlik köşelerinde uygulanmaktadır. Küçük Şefler Kreşi’nde özenle ve bilinçli seçilmiş oyuncaklar vardır. Çeşitli eğitim malzemeleri ve çok çeşitli kitaplardan oluşan kitaplığımız da kreşimizde  bulunmaktadır.

Küçük Şeflerin Farklılıkları

  • Küçük Şefler; kendini ifade edebilen,
  • Küçük Şefler; çevresiyle uyumlu, farklılıkları algılayabilen,
  • Küçük Şefler; topluma ve değerlerine saygı duyan,
  • Küçük Şefler; eko-sistemin bir parçası olduğunu bilen ve bu nedenle çevreye duyarlı,
  • Küçük Şefler; eğitime ve öğretime hazır bireyler olacaklardır…

 

Eğitim Anlayışımız

 

Önemli olan her şeyden önce; iyi insan yetiştirebilmektir. Bu doğrultuda da öğrencilerimize; saygı, sevgi, hoşgörü, karşılıklı anlayış, barış ve demokrasi gibi temel değerlerin önemini kavramalarını sağlatmak ve bunları yaşamlarının bir parçası haline getirmek.
 
Türk kültürünü iyi özümsemelerini sağlamak. Örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi daha iyi kavratarak geleceğe aktarımlarını sağlamak.
 
Araştırma, anlama, değerlendirme ve yorumlama yeteneklerini, yaratıcılıklarını, sanat ve zevk anlayışlarını geliştirmek.
 
Liderlik ve yöneticilik konusunda, daha doğrusu geleceğin, her alanda şefliğini üstlenebilecek bireyler yetiştirebilmek.
 
Dünya görüşlerini oluşturabilmek maksadıyla, kendilerini özgürce ifade edebilecek ortamlar sağlamak.
 
Değişmeyen tek şey olan; değişime uyum sağlama becerilerini, şimdiden geliştirebilmelerine yardımcı olmak.
 
Anadiline sahip çıkan ve bunu layıkıyla kullanabilen nesiller yetiştirebilmek

‘Dünyada insanın en önemli işi; yüz ağartıcı çocuklar yetiştirebilmektir’ ilkesiyle bu sorumluluğu alan bizlerin bir diğer görevi de; kurumumuz bünyesindeki iş ortaklarımızın da huzur ve güven ortamında çalışmalarını sağlamaktır. Gereken hizmetiçi eğitimlerle donanımlarını artırmak ve böylelikle daha mutlu, daha başarılı KÜÇÜK ŞEFLER yetiştirebilmektir.  
 
Küçük şeflerimizin entelektüel ve ahlaki gelişimlerinin sorumluluğunu almaları ve hayatta karşılaşacakları zorluk ve fırsatları, cesaret ve özgüvenle karşılayabilmeleri için yüreklendiririz. Sorun değil, çözüm üretebilen bireyler olarak yetişebilmeleri için  yetkinliklerini artırmayı amaçlarız.
 
‘Çocuk odaklı’ bir eğitim ve yönetim yapısıyla; öncelikle çocuklarımızın mutluluğu ve huzuru için BURADAYIZ…

 

Vizyonumuz

Çocuk gelişiminde 0-6 yaş evresi karakter gelişimi ve bireysel farklılıkların temellerinin atıldığı en önemli evredir.
 
Okul öncesi gelişim döneminde elde edilen kazanımlar, tüm eğitim hayatını şekillendirir.
 
Kendi kendine yetecek nesiller için ‘şefler’ yetiştirmeyi amaçlayan Küçük Şefler Kreşi’nin temel vizyonu;
 
‘Mutlu, özgüven sahibi ve bilinçli bireyler yetiştirilmesine katkı yapmaktır.’

 
Atatürk ilke ve inkılaplarının aydınlattığı, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nde, evrensel ve çağdaş değerleri savunan bir eğitim kurumudur.
 
Farklılıkları tanıyan, değer veren ve yeşerten bir ortam yaratmayı önemseriz.
 
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın belirlediği koşulları eksiksiz sağlayan bir kurumdur.
 
Çocuk güvenliğinin ön planda tutulduğu, fiziksel koşulları yerine getiren bir kurumdur.
 
Şeffaflığı benimser. Kurumumuzda ‘açık kapı’ politikası izlenmektedir. Başta velilerimiz olmak üzere, ailemize katılmak isteyen diğer veli adaylarımız da rahatlıkla kreşimizi ziyaret edebilirler.

 

Misyonumuz

Küçük şeflerin potansiyelini açığa çıkartmak ve geliştirmektir.

Çalışanların, velilerin ve toplumun içinde; yetenekler ve birikim olduğuna inanıyoruz. Görevimiz, bu potansiyelin açığa çıkması için uygun eğitim ve öğrenme ortamı sunmak, ortaya çıkan bu potansiyeli kullanıma dönüştürerek gelişmesine hizmet etmek ve bireyin yetkinliklerini kullanma sorumluluğunu almasını sağlamaktır.

 

Küçük Şefler Kreş ve Gündüz Bakımevi Etimesgut Ankara

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.