• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

BODRUM MONTESSORİ VAKFI ANAOKULU MUĞLA

1,386 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: BODRUM MONTESSORİ VAKFI ANAOKULU
  • ADRES: TURGUT REİS CAD. NO: 398 GÜMBET-BODRUM MUĞLA
  • TELEFON: 0 (252) 313 8744
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

Montesorri Eğitim Sistemi 

Montesorri Eğitim Sistemi Dünyanın en tanınmış ve kaliteli anaokulu öğretim modelidir.   

Montessori Eğitim Sistemi ile yetişen çocuklar bugün dünyayı yönetiyor. Facebook’un sahibinden Google’ın kurucusuna, yüzlerce devlet başkanından binlerce dünya çapında tanınmış insanı bu sistem yetiştirdi. 

Ana hatları ile Montessori Eğitim Sisteminde öğretmen, çocuğun kendi kendine öğrenmesine izin verir. Öğretmen, çocuğa diğer eğitim sistemlerinden farklı olarak kendi öğrenmesine yardımcı olan arkadaştır. Eğitime uygun hazırlanan ortamda çocuk Maria Montessori Eğitim Sistemine özel geliştirilen öğretici materyallerle deneyimler yapar ve çevreyi kavrar. Özel olarak eğitim almış eğitimciler dikkatli ve saygılı bir şekilde çocuğa refakat ederler. 

Montessori Eğitim Sistemi; özgüveni yüksek, öğrenmeyi seven, kendisi ile barışık çocuklar yetiştirir. Maria Montessori’nin geliştirmiş ve birçok ülkede uygulamış olduğu bu eğitim modeli Almanya, İtalya, İngiltere ve Amerika’da en çok uygulanan anaokulu programıdır. 

 

Orijinal Eğitim Materyalleri

Montessori Eğitim Sisteminin en önemli ve ayrılmaz bir parçası da Montessori Vakfı’na özel lisanslı Montessori sistemine uygun eğitim materyalleri ve oyuncaklarıdır. Bu materyal ve oyuncaklara sahip olmayan bir anaokulunun Montessori Eğitim Sistemine uygun çocuk yetiştirmesi mümkün değildir.  

 Montessori Vakfı Anaokullarında kullanılacak materyaller Genel Merkez tarafından seçilmektedir. Montessori temsilciliği alan okullar ilgili materyalleri Montessori Vakfı Türkiye Genel Merkezi’nden temin etmektedirler.

Montessori Vakfı Anaokullarında, vakıf merkezinin onayından geçmeyen oyuncak ve materyallerin kullanılması kabul edilmemektedir.

 

Bodrum Montessori Vakfı Anaokulu Muğla

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.