• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ATLAS KOLEJİ ANASINIFI MELİKGAZİ KAYSERİ

1,828 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: SEZGİN KÖK
  • ADRES: Yıldırım Beyazıt Mah. Olgunlar Cad. No: 5 Melikgazi / KAYSERİ
  • TELEFON: 0 (352) 224 5700
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 18:00

OKUL HAKKINDA

Misyonumuz

Nitelikli bir eğitim-öğretim süreci ile, kendisi ve dış dünya ile barışık, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi, üretken, paylaşımcı, öğrenmeyi öğrenen, milli manevi ve evrensel değerlere sahip, çevre bilinci gelişmiş, hedefleri olan, geleceği yapılandırabilen, spor, sanat, bilim ve teknolojiye yön verebilen, lider bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Geleceğin dünyasına yön verecek, nitelikli bireyler yetiştiren, sürekli öğrenen, öğreten ve eğiten lider bir kurum olmaktır.

 

EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİMİZ

BİLİŞSEL İŞLEVLERİ GELİŞTİRME PROGRAMI

Okulöncesi eğitim kurumlarımızda çocuklarımızın bilişsel işlevlerine yönelik (dikkat, konsantrasyon, dinlediğini anlama, ifade etme vb.) becerilerin geliştirilmesine özellikle önem verilmektedir. Bu becerilerin gelişiminin çocuklarımızın bütün akademik yaşamlarına önemli katkılar sağlayacağının farkındayız.  

 

UZMAN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çocuklarımıza, ailelerine ve öğretmenlerimize çocukların bilişsel işlevlerinin ve ruh sağlıklarının izlenmesi ve desteklenmesi, koruyucu ruh sağlığı ve aile içi süreçlerin desteklenmesi vb. çalışmalarda kreşimize Eğitim Bilimleri Uzmanı Ahmet ÖZTÜRK (MA psychology) Danışmanlık yapmaktadır.

 

SCAMPER (YÖNLENDİRİLMİŞ BEYİN FIRTINASI) – GÖSTER VE ANLAT TEKNİĞİ

Çocukların, kritik düşünme ve kendini doğru ifade etme becerileri kazanmaları, hayata başarılı bir şekilde uyum sağlayabilmeleri bakımından oldukça önemlidir. Bu nedenle  okullarımızda çocuklarımızın zeka potansiyellerini harekete geçirici zenginleştirilmiş eğitim fırsatları sunulmaktadır. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın kritik – üretken – sorun çözücü düşünme becerilerini geliştirirken sıklıkla SCAMPER tekniğini kullanmaktadırlar. Beyin araştırmacısı Bob Eberle tarafından geliştirilen ve oldukça etkili olan SCAMPER Tekniği çocuklarımızın kritik düşünme ve aynı zamanda kendi düşüncelerini ifade etme becerilerini geliştirme amacıyla kullanılmaktadır.   

 

PORTAGE ERKEN EĞİTİM PROGRAMI

Atlas Eğitim Kurumlarına bağlı bütün okulöncesi öğretim birimlerinde Portage Erken Eğitim Programı uygulanmaktadır. Bu sistem okul öncesi çocukların (0 – 6 yaş) gelişimsel becerilerini değerlendirmeye ve ihtiyaçlarına uygun gelişim ve eğitim programı hazırlamaya yönelik bir sistemdir. 1975 yılında Amerikan Eğitim Bakanlığı programı ülke çapında yaygınlaştırılması için resmi olarak onaylamıştır. O günden bu yana Portage Eğitim Paketi’nin kullanımı dünyanın dört bir yanına dağılmış ve bu eğitim paketi 35’ten fazla dünya diline çevrilmiştir. Birçok ülke, eğitim bakanlıklarının onayı ile Portage Eğitim Paketi’ni erken çocukluk uyarı ve eğitim programı olarak kullanmaktadır.

DEĞERLER EĞİTİMİ İLE İÇ İÇE ÇOCUK GELİŞİMİ (OKUL ÖNCESİ EĞİTİM)

Çocuklarımızı yetiştirirken ilim, irfan, hikmet ve ahlak sahibi olmalarına özellikle dikkat etmek zorundayız. Çocuklarımızla ilgili bu görevimizi ifa etmekle hem kendi sorumluluğumuzu yerine getirmiş hem de onların mutlu ve kazançlı olmalarını sağlamış oluruz.

Değerler eğitiminde Adab-ı muaşeret(ahlak eğitimi) vererek çocuklarımıza yardımseverlik ve cömertlik, sabır, irade ve sorumluluk, özgüven ve cesaret, dürüstlük ve adalet, alçak gönüllülük ve nezaket öğrenmelerini desteklemekteyiz.

Çocukların bilişsel, duygusal,  sosyal, psiko-motor ve dil yönünden yeteneklerine göre gelişmelerini sağlayacak eğitim ortamı sağlanmaktadır. Hazırladığımız eğitim programında matematik,  deneysel çalışmalar,  muhakeme ve bilimsel düşünce,  dikkat ve bellek,  görsel,  işitsel – diğer duyusal alanlardaki algı,  kavramsal gelişim,  dil etkinlikleri,  konuşma,  dinleme,  anlama,  sosyal ve duygusal gelişim,  el becerileri,  el-göz koordinasyonu,  yönergeye göre davranabilme,  ince motor gelişimi,  jimnastik,  hareket,  ritim,  denge ve koordinasyon,  drama,  müzik,  resim,  bilgisayar,  eğitici geziler,  alt başlıklarında eğitsel paylaşım ve aktiviteler yer alır.

 

Eğitim Felsefemiz

·         Dilin gelişmesine ve kelimeleri doğru kullanılmasına imkanlar sağlamak,

·         Öz bakım becerileri (temizlik,  giyinme vb.) kazandırmak,

·         Bedensel becerilerini geliştirmek,

·         Kendi ayaklarının üzerinde durabilen,  bağımsız bir birey olabilmesi için destek olmak, ilgi alanlarını ortaya çıkarmak,

·         Oyun oynama ve arkadaşlık ihtiyacını gidermek,

·         Zorunlu eğitime hazırlamak. Bu ilke kesinlikle okuma-yazma öğretimini kapsamamalıdır

·         Her öğrenciyi kendi kapasitesinin en üst noktasına ulaştırabilmek

·         Benlik algısını ve  Özgüvenini güçlendirmek

·         Yaşıtlarına ve yetişkinlere karşı kendini ifade edebilme

·         Öğrenmeye karşı merak ve istek uyandırabilmek

·         Kendine ve çevresine karşı sorumluluk bilinci geliştirmek

·         Hayal gücünü teşvik etmek

·         Oyun aracılığı ile zihinsel keşif olanakları sağlamak

·         Bir şeyler üretebilmenin mutluluğunu yaşatmak

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Eğitimde sihirli zaman olarak nitelendirilen okul öncesindeki doğal öğrenme yeteneği çocuklar için büyük bir avantaj ve bu avantaj yabancı dil öğreniminde de oldukça önemlidir. Okul öncesi dönemde verilen bilginin daha kalıcı olduğunu,  öğrenmeye daha açık ve yatkın olduğunu, ikinci bir dilin farkında olma ve yabancı dil sevgisi oluşturmada öğrencilerimize eğitim veriyoruz. İngilizce eğitiminde de, tanışma, renkler, nesne isimler verilmektedir.

 

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.