• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ANKARA MONTESSORİ AKADEMİ ANAOKULU ÇAYYOLU ÇANKAYA

2,642 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Ankara Montessori Akademi Anaokulu
 • ADRES: Alacaatlı Mah. Alacaatlı Cad. No: 25 Rose Garden Villaları Çayyolu Ankara
 • TELEFON: 0 (312) 328 2203
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

FELSEFEMİZ

 

Çocuk eğitiminin kültürden bağımsız olması düşünülemeyeceği için Ankara Montessori Akademi  Anaokulu’nda;

 Montessori eğitimi kültürel değerlerimize uygun bir programla sunulmaktadır.

Erken çocukluk döneminde karakter eğitiminin   öneminden hareketle zengin uyaranlarla hazırlanmış bir çevre sunulmaktadır. Bu amaçla;

 • Çocuklarımız bireysel gözlenmekte,
 • Eğitim aracı olarak  drama-hikaye-oyun- müzik gibi çocuk dünyasının etkin araçları kullanılmakta,
 • Tekrarlarla deneyimleme fırsatları artırılmakta,
 • Aile katılımı etkinlikleriyle ebeveynler eğitime dahil edilmekte,
 • Sosyal projelerle toplumsal duyarlılığın kazanımı desteklenmektedir.

Montessori metodunda eğitimde metot değil, insan kişiliği göz önüne alınmaktadır. Bu felsefeden yola çıkarak, ‘herbir çocuk özeldir ve tekdir’. Bunu kendine amaç edinmiş eğitmenlerimiz çocuklarımız için;

 • gelişim hızlarına uygun eğitim vermek,
 • birbirleriyle kıyaslamamak,
 • potansiyellerini açığa çıkartmaları için uygun bir çevre hazırlamak
 • ödül ve ceza ile iç disiplinlerinin gelişimine engel olmamak

kısacası  ‘kendi’ olan, kendini değerli hisseden, mutlu  çocuklar.

 

HEDEFLERİMİZ

 

 

 • Çocuğun mizacının  açığa çıkması ve yeşermesi için;
 • Özgür bir ortamın sunulması,
 • Duyu eğitimi ile öğrenilenlerin kalıcılığının desteklenmesi,
 • Ebeveynlerin rol model oluşu ile aile katılımının sağlanması,
 • Eğitimde bireysel farklılıkların dikkate alınması
 • Yargılayıcı- yönlendirici değil rehber eğitimciliğin sergilemesi,
 • Davranışlarda taklitten  sıyrılıp, duyarlı- iç disiplinli bireylerin yetiştirilmesi 
 • Erdemli bireylerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

 

 

EĞİTİMLERİMİZ

 

Uluslararası Montessori Eğitmeninden Dünya Standartlarında Montessori  Eğitmen Eğitimi

Uygulamalı Montessori eğitimi tamamıyla Montessori materyalleriyle donatılmış Ankara Montessori Akademi Anaokulu ortamında gerçekleştirilecektir.

1.Bölüm: Montessori Felsefesi ve Uygulamaları. Montessori’de Günlük Yaşam Çalışmaları
2. Bölüm: Montessori’de Duyu Çalışmaları
3. Bölüm: Montessori’de Matematik Çalışmaları
4. Bölüm: Montessori’de Dil Çalışmaları

5Bölüm: Montessori’de Kozmik Çalışmaları (Tarih, Botanik,Coğrafya,Zooloji)

Eğitim  9 Aralık 2017 cumartesi günü başlayıp 18 Mart 2018 tariinde tamamlanacaktır. Toplam 16 hafta devam edecektir.

Eğitim Montessori materyalleri ile donatılmış Ankara Montessori Akademi Anaokulu ortamında gerçekleştirilecektir.

Eğitim saati  teorik ve uygulamalı olmak üzere toplam 180 saattir.

Bir hafta sonu eğitim yapılıp diğerinde yapılmayacaktır.

Toplam ücret 4000tl +KDVdir.

Eğitim Veren Eğitmenin Özgeçmişi: Mehtap Yavuz

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra 2003’te Kanada’ya yerleşerek Kanada’nın Toronto sehrinde  Toronto Montessori Enstitüsünden(TMI) uluslararası Montessori öğretmenlik diploması almıştır. AynI yıl Canadian  Montessori Teacher Education Institute’den  Montessori öğretmenlik sertifikası almıştır. Ardından Amerika’nın Boston şehrinde Endicott College’dan Montessori ve liderlik üzerine master eğitimini tamamlayıp  dört farklı Montessori okulunda çalışmıştır.

EĞİTİMİN VERİLDİĞİ YER: ANKARA MONTESSORİ AKADEMİ ANAOKULU

Alacaatlı cad. Rose Garden villaları No: 25 Çayyolu – ANKARA

GSM: 0552 201 57 66

BRANŞ DERSLERİMİZ

 

İngilizce: İngilizce eğitimimiz, biri native olmak üzere iki eğitmenimiz tarafından verilmektedir. Pearson ve Oxford yayınları ile eğitimimiz desteklenmektedir. 

Drama Eğitimimiz: Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini farklı şekillerde ifade etme, duygularını kontrol etme, empati kurma, düş gücünü geliştirmeleri için drama eğitimimiz  yaparak yaşayarak öğrenme fırsatını  grup etkinlikleri ile sağlamaktadır.

 Bilim Atölyemiz: Gözlem yapma,inceleme, tahmin etme, sınıflama, deneme  gibi bilimsel süreçlerin sınıf ortamında  ya da doğal ortamda buluştuğu atölyemizde çocuklarımızın merak ve keşif yönleri gelişim fırsatı bulmaktadır.

Yazarlık Atölyemiz: Hayal dünyasının akıl almaz sınırsızlığı, sıra dışı sorularla minik ama muhteşem beyinleri yazarlık için eğitmektedir.Düş kurmanın heyecanını  eğitimcilerimiz adım adım yavrularımıza tattırarak geleceğin yazarlarının sessiz, dev adımları kağıtlarla buluşmaktadır.

Görsel Sanatlar Atölyemiz: Hayal, estetik ve görsel duyarlılığın  etkinliklerle buluştuğu sanat atölyemizde birbirinden orjinal, yaratıcı faaliyetler üretilmektedir. Çocuklarımız eğitmenlerimiz rehberliğinde  üretirken diğer yandan da sanat ruhları gelişmektedir.

Satranç: Satranç aracılığı ile çocuklarımız dikkatlerini  bir olay ya da durum üzerinde toplamayı,bir sonraki hamlelerini planlayarak hayal kurma ve problem çözmeyi, arkadaşının  hamle yapmasını beklerken başkalarının haklarına saygı duymayı  ve sosyalleşmeyi öğrenmektedirler.

Orff Eğitimi: Bireysel yaratıcılığın, estetik anlayışın ve sosyalleşmenin bütünleştiği orff eğitimi ile çocuklarımızın içlerinde var olan müzik ruhunun açığa çıkmasına, kendilerini gerçekleştirmelerine imkan tanınmaktadır. Orff eğitimi ile çocuklarımızın kendi müziklerini oluşturabilen, doğaçlayabilen ve bu yolla kendilerini ifade edebilen bireyler olması amaçlanmaktadır.

 Üretici zeka etkinlikleri ve akıl oyunları: Çocuklarımız farklı düşünme becerilerini geliştirirken, olaylara alternatif  bakış açıları sunmakta ve  potansiyellerini açığa çıkarabilmek için eğlenceli  etkinliklerle üretmenin keyfini sürmektedirler.

 

FİZİKSEL ŞARTLARIMIZ

 

Okulumuz Çayyolu’nda yer alan üç katlı, geniş, ferah ve aydınlık bir binaya sahiptir.

Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar, çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Büyük,  yerden  ve bahçeye açılan camlar ve  ısı yalıtımlı binamız sayesinde çocuklarımız temiz hava ve ışıktan bolca faydalanabilmektedirler. Yemekhanemiz boydan boya camlı olup bahçeye açılmaktadır. Oyun odamızda tırmanma aletlerimiz, top havuzumuz ve trambolinimiz gibi spor malzemeleriniz yer almaktadır.

Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri  montessorı sınıflarına uygun büyüklükte tasarlanmıştır. Büyük yaş grubu sınıflarımız yaklaşık 47 metrekare olarak inşa  edilmiş olup, her sınıf optimum seviyede ışık almaktadır. Mahremiyet eğitimi gözönüne alınarak tuvaletlerimiz  tek tek yapılmıştır.

Sınıflarımız, Montessori “hazırlanmış  çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Tüm  montessori çalışma materyallerimiz Kanada’dan getirilmiştir.

Bahçemizde oyun parkımız ve ekoloji derslerinde kullandığımız bir ekim alanımız yer almaktadır. Toplam ön ve arka bahçe olarak 700 metrekare oyun alanımız mevcuttur.

KARAKTER EĞİTİMİ

 

Ankara Montessori Akademi  Anaokulu ,okulöncesi eğitimi yenilikçi bir yaklaşımla ele alınır. Hazırlanan zengin çevre ve mataryel çeşitliliği ile çocukların  akademik gelişimleri desteklenirken  ellerinden zihinlerine akan bir eğitim gerçekleştirilir. Zihni aşamalı bir şekilde yapılandırılan çocukların kişiliklerinin oluşumu ve davranışlarının istendik yönde gelişimi için de karakter eğitimine yönelik bir eğitim verilir.

Ankara Montessori Akademi Anaokulu’nda  “İYİ İNSAN MODELİ”nin açığa çıkması için  kişilik yapılandırma üzerinde durulur.  Bebeğin anneden ayrıştığı ilk zamanlarda  başlayan bu  yapılandırma süreci o yaşın gerektirdiği ihtiyaçları karşılayarak ilerler. Bu süreçte kişiliğin üç temel boyutu olan ;

 • FİZİKİ
 • AHLAKİ
 • SOSYAL

 

yönleri oluşur.

Karakter eğitimi kapsamında;

 • Sevgi
 • Dostluk
 • Saygı
 • Empati
 • Sorumluluk
 • Başarı
 • Doğruluk
 • Adalet
 • Görgü Kuralları

 aylık olarak işlenir ve her ay o temaya yönelik öyküler,oyunlar ve etkinliklerle  çocuk ruhunun beslenme kanallarına hitap edilerek kazanılması beklenen davranışlar için zengin uyaranlar sunulur .Aile eğitimi ve sosyal projeler ile desteklenen temalar çocukların özelden genele ilkesine uygun olarak   kavramasına olanak sağlar. Hazırbulunuşluk ve son değerlendirme etkinlikleri ile her ayın başında ve sonunda uygulanan testlerle çocuklar bireysel olarak değerlendirilerek öğrenme düzeyleri belirlenir. Çocuklara sunulan soyut değerlerin   kazanılması beklenen somut davranışlara dönüşebilmesinin hedeflendiği bu model insani ve evrensel değerler baz alınarak hazırlanır ve temelde, sosyal ilişkileri kuvvetli, insana karşı duyarlı,farklılıkları zenginlik olarak gören ve yaşadığı dünyaya değer katan bireyler yetiştirmek hedeflenir.

KARAKTER EĞİTİMİ

 

 

Ankara Montessori Akademi Anaokulu Çayyolu Çankaya

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.