• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

YELKEN ANAOKULU BÜYÜKÇEKMECE MİMAROBA/İSTANBUL

1,544 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ziya Gökçe
  • ADRES: Mimaroba mah. Ünlüsoy cad. Koruluk sok. No: 1 Büyükçekmece istanbul
  • TELEFON: 0 (212) 863 6816
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

HAKKIMIZDA
Anaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı 2-6 yaş arası çocuklarımızın çocuk gelişimi öğretmenleri ve dalında uzman olan branş derslerinin olduğu bir Anaokuldur, okulumuz çocukların oyun oynayacağı sınıflar ders ve etkinlik yapacağı meteryallerle donatılmış olup, depreme karşı dayanıklı müstakil 2 katlı binada hizmet vermektedir.

 

 

MİSYONUMUZ
ULUSAL VE EVRENSEL DEĞERLERİ, BİRİKİMLERİ KAVRAYAN VE ONLARA KATKIDA BULUNAN , DEĞİŞİM VE GELİŞİME AÇIK, ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLI, ÇEVRESİNE SAYGILI, YARATICI VE FARKLI DÜŞÜNEBİLEN, ÖZGÜR, HOŞGÖRÜLÜ, KATILIMCI, SORUMLULUK SAHİBİ BİREYLER YETİŞTİRMEK.
ÖĞRENCİNİN SAHİP OLDUĞU YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARIP GELİŞTİREN, AKADEMİK BAŞARISINI YÜKSELTEN, ÇALIŞMALARI ALANINDA REFERANS GÖSTERİLEN, ETKİN VE ÖNCÜ BİR KURUM OLMAK İLKEMİZDİR.
YELKEN ANAOKULU: HER ÇOCUĞUN İÇİNDEKİ DEĞERLERİ ORTAYA ÇIKARAN ONLARIN HAKLARINI KORUYABİLECEK YAPI VE DONANIMDA İNSAN İLİŞKİLERİNİ ÖNEMSEYİP, BİLGİNİN YANINDA UYGAR DAVRANAŞIN ÖNEMİNİDE BİLEN BİREYLER OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.
ÇALIŞMA SAATLERİMİZ:
SABAH:07:00 AKŞAM:19:00 a KADAR AÇIĞIZ.
AYRICA YELKEN ANAOKULU YILIN 12 AYI AÇIKTIR. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN OKULLAR TATİL EDİLİNCE YAZ OKULU UYGULAMASINA GEÇMEKTEYİZ.

 

 

VİZYONUMUZ
BİZ HER ÇOCUĞUN İÇİNDE,ONUN ÖZGÜR,ÇOK YÖNLÜ VE BİR BİREY OLARAK YETİŞMESİNİ SAĞLAYACAK DEĞERLER OLDUĞUNA,
TOPLUMUN MUTLULUĞUNU SAĞLAMANIN,CEHALETİ ORTADAN KALDIRMANIN VE DEMOKRATİK BİR TOPLUM YARATMA YOLUNUN ANCAK TOPLUMLARININ İYİ YETİŞTİRİLMİŞ BİREYLERCE SAĞLANABİLECİĞİNE;BU NEDENLE DE İNSAN İÇİN GÖSTERİLECEK ÇABANIN EĞİTİM OLDUĞUNA İNANIYORUZ.

 

 

MONTESSORİ FELSEFESİ:
Montessori’nin eğitim felsefesi çocuğa bakış nedeniyle geleneksel anlayıştan çok ayrıdır.Montessori’ye göre çocuklar yetişkinlerden tamamen farklı bir biçimde öğrenir,düşünür ve algılar.Bu nedenle çocuğu yetişkinin eksik bir örneği olarak görmeye çalışarak eğitim vermek,binlerce yıldır yapılmakta olan hatayı sürdürmekten başka bir anlama gelmez.çocukların kendilerine has ihtiyaçları ve hakları vardır.Yetişkinin çocuğun gelişim süresinde yapabileciği tek şey,çocuğun önündeki engelleri kaldırmak ve onun ihtiyaçlarını karşılamaktır.Eğitim çocuğun kendi kendini inşa ettiği bu dönemde onun sahip olabileciği deneyimleri zenginleştirmek ve tecrübeleri ilerleme yönünde sunabilmektir.

 

 

YELKEN ANAOKULU OLARAK MONTESSORİ
Yelken Anaokulu olarak eğitim anlayışımızda benimsediğimiz Montessori yöntemi diğer eğitim yöntemlerinden farklı çocuğun bağımsızlığını ve özgürlüğünü,içindeki yeteneğini ortaya çıkartarak akademik başarısını destekler.Çocuk kendine yetebilecek bir birey olma arzusuyla doğar,bu ona özgürlük ve bağımsızlık kazandıracaktır.

-Çocuk yetersiz bir birey değildir.Tüm canlılar gibi çocuk da bağımsızlığını yani kimsenin yardımı olmadan kendi ayakları üstünde durabilmeyi ister.
-Çocuğa saygı duymak gerekir aksi takdirde onun seçimleri doğru değerlendirilemez.
-Çocuklar yetişkinlerden farklı şekilde bilgi alır ve öğrenir.
-Hayatın ilk altı yılı yaşamın daha sonraki yıllarıyla kıyaslanamayacak kadar değerlidir.Çocuk yetişkinliğinde kullanacağı hayat becerilerinin büyük bir kısmını bu ilk yılda inşa eder.En önemlisi çocuğun bilgiyi alma ve işleme becerisi bu dönemde çok yüksektir ve en verimli şekilde değerlendirilmesi gerekir.YELKEN ANAOKULU OLARAK ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYOR,SEVİYOR EĞİTİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK İÇİN GELECEĞE YELKEN AÇIYORUZ….

 

YELKEN ANAOKULU Büyükçekmece Mimaroba/İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.