• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

TIFIL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ İSTİKBAL EĞİTİM KURUMLARI KONYA MERAM

1,813 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Konya Tıfıl Kreş ve Gündüz Bakımevi İstikbal Eğitim Kurumları
  • ADRES: Alavardı Mh. Yaka Cd. Yaka Pide Hizası No:82 Meram/KONYA
  • TELEFON: 0 (332) 323 4644
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Tıfıl Kreş ve Gündüz Bakımevi

İstikbal Eğitim Kurumları Bünyesinde yer alan Tıfıl Kreş Ailesi olarak bizler istiyoruz ki,

Araştıran, inceleyen, üreten, sorgulayan, ezber bozan, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, analiz yapabilen uygulama ve proje çalışmalarına önem veren, maddi ve manevi iki kanadı destekleyen bir okul olalım.

Var olan bütün güzellikleri görüp, onların içindeki alemleri keşfedebilen tarihini bilip, ondan aldığı ruhla vatan, millet ve bayrak sevgisini özümseyerek geleceğe yön verebilen sosyal ortamlarda var olabilen çevresiyle ve arkadaşlarıyla olumlu ilişkiler kurabilen, insanlara ve düşüncelerine saygılı, kendisine güvenen ve GÜVENİLEN, hayatın her anından zevk alabilen her türlü zorluğa göğüs gerip, çözüm üretebilen, çözümleri uygulamaya koyabilen bireyler yetiştirelim.

Yünlerin Beyazlığına Boyalarla Verilen Renk Silinmez.

Bu bilinçle kuzucukların özellikle ilk yıllarında henüz tam bir biçim almamış olan zihnine verilecek bilgilerin ve örnek alacağı kişilerin özenle seçilmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz ve bu sebeple Deneyimli, ekip bilinci yerleşik ve dinamik bir kadro ile hizmet veriyoruz.

Kreşimizde fark ederek ve anlamdırarak verilen değerler eğitiminde çocuklarımızın yaş gruplarına uygun dozlarda koordinatör öğretmenimiz tarafından hazırlanmış farklı etkinlikleri uygulayarak ve yaptığımız

-Empati

-Drama

-Sanat etkinliği

-Hikâye saati

-Yorumlama etkinliklerini

Öğrencilerimizin değerlerimizi içselleştirmeler için çok kıymetli araçlar olarak görüyor, okul yaşamını bu ilke çerçevesinde planlıyor, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş ‘’özgür’’ bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Hem hamur hem boyaları birleştirerek küçük boyumuzla kocaman hayallerimizi sanatla birleştiriyoruz.

Üretken Tıfıllar olarak boyuyoruz, yoğuruyoruz, kesiyoruz ve artık olan birçok şeyi değerlendirme kabiliyeti kazanarak, büyüleyici çalışmalar ortaya çıkarıyoruz.

BAK-DOKUN-KEŞFET çalışmalarımızla tabiattaki tüm güzellikleri ve mucizeleri keşfediyor, deneyerek ve yaşayarak öğreniyoruz.

Mutfak hep Annelerin zannedilir. Ama onların yetenekleri zaten gelişmiştir. Mutfağı miniklerimiz fethediyor, yeteneklerine daha da yenilerini katıyorlar.

Özgüven kazanımı da cabası

Güne sporla başlamak sağlık ve zindelik getirir değil mi?

Hareket eğitimi dersimizde bedensel denge kurmayı öğreniyor, kaslarımızı geliştiriyoruz.

Oyun deyip geçmeyin…

Tangram gibi akıl oyunlarımızla problem çözme, tanımlama, ayırt etme, mantık yürütme ve neden sonuç ilişkisi kurma becerilerimiz hızlı ve sistematik bir şekilde gelişim gösteriyor.

İngilizceyi doğru bir şekilde kullanmayı öğreniyor, kelime hazinemizi her gün daha da zenginleştiriyor aynı zamanda da hafızamızı geliştiriyoruz.

Bir işe başladığımız zaman çektiğimiz besmelenin ihlası ne kadarsa başarımızın da o kadar olacağına inanarak Ailemize her gün yeni bireyler ekleyerek Besmelemizi tazeleyen ve bizi bu küçük meleklerin varlığıyla şerefyab eyleyen Rabbe hesapsız şükür…

 

Tıfıl Kreş ve Gündüz Bakımevi İstikbal Eğitim Kurumları Konya Meram

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.