• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

SEMBOL KİDZ ANAOKULU ESENYURT/İSTANBUL

2,817 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: SEMBOL KİDZ ANAOKULU
 • ADRES: Zafer mah.Haramidere yolu cad.No:28 DBD Sembol İstanbul Evleri Esenyurt, Istanbul, Turkey
 • TELEFON: 0 (212) 803 4874
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 18:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

Uzun yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren kurumumuz ezber bozan  eğitim anlayışını ilke almıştır.

Öğrencilerimiz  motor  ve  zihinsel gelişimi, fiziksel gelişimi,sosyal gelişimi,psikolojik gelişim ve akademik gelişim ayrımlarını sizlerle uygulayarak gelecekte sağlıklı ve zeki  nesiller yetiştirmeyi kendine hedef etmiştir.

 

 • Misyon:Toplumumuza dünya gerçeklerini kavrayan çağın bilen birikimine sahip zihinsel ve beden gelişimlerini mükemmel akademik seviyelerini yüksek , dünya insanı yetiştirmektir.

 

 • Vizyon:Çağdaş eğitim bir milletin ve ülkelerin sürekli varoluşunun ve gelişiminin tek temelidir.Uzun yıllardır devam eden bu hedefimiz anaokulumuzla taçlanacaktır.

 

ANAOKULUMUZDA YAŞAM

 • Toplumumuza dünya gerçeklerini kavrayan çağın bilen birikimine sahip zihinsel ve beden gelişimlerini mükemmel akademik seviyelerini yüksek , dünya insanı yetiştirmektir.
  Çağdaş eğitim bir milletin ve ülkelerin sürekli varoluşunun ve gelişiminin tek temelidir.Uzun yıllardır devam eden bu hedefimiz anaokulumuzla taçlanacaktır.
  Çocuklarımızın psikolojik gelişimleri yani sosyal, duygusal, kişisel ve davranışsal gelişimleri günlük yuva ortamında yakından takip edilir. Çocuk doğal ortamında; oyun oynarken, uyurken, yemek yerken izlendiği için rahat gözlem yapılabilir; bu sayede çocukların, en az fiziksel gelişimleri kadar önemli olan psikolojik gelişimleri de düzenli olarak kontrol edilir.Rehberlik;sorunlar oluşmadan, henüz ufak bir soru işareti iken önlemeyi sağlayan bir sistemdir.

 

 • Çocuğun, gelişim takibi sırasında fark edilen ufak problemler, profesyonel yardım gerektirecek duruma gelmeden, yuva ve aile ortamında uygulanacak basit önlemler ile probleme dönüşmeden önlenir.Gerekli görülen öğrencilerle küçük kas gelişimi, algı, dikkat alanlarında ve davranış bozukluğu gösteren çocuklarla yapılan çalışmalarımız ve sosyal beceri geliştirme, yaratıcılık, dikkati güçlendirme, görsel algı, işitsel algı ve psikomotor gelişime destek gibi konularda ihtiyaç duyan çocuklarla yapılan çalışmalarımız vardır.
  Sizlerinde bildiği gibi 0-6 yaş arası çocuklar çok hareketlidir, keşfetmeye, araştırmaya, denemeye çok açıktır ve üstelik tehlike bilincine henüz sahip değillerdir. Çocuklar güvenli olmayan yerlerde her an kaza riski ile karşı karşıyadır.

 

 • Yönetim, organizasyon, yerleşim düzeni, eğitim odaları, mutfak, oyun alanları ve servis hizmetleri gibi çocukların kaliteli ve güvenli bir ortamda eğitim almasını etkileyen tüm faaliyetlerin denetlenerek risklerin ortadan kaldırılmasını sağlamaktayız.
  Büyüme döneminde çocuklar sadece karbonhidrata, proteine değil, bitkinin yapıtaşlarını oluşturan yüzlerce maddeye ihtiyaç duyuyorlar. Günümüzde daha çok verim için yetiştirilen bitkinin tüm gereksinimleri kimyasal gübreler ile sağlanmaya çalışıyor; temel elementlerde bu mümkün dolayısıyla verim iyi oluyor; ancak topraktaki binlerce maddeden mahrum kalan bitkilerin meyveleri-sebzelerinin tadı da yavan oluyor.
  Çocuklar için en sağlıklı yiyecekler taze meyveler, etli sebzeli yemekler; bu nedenle menümüzde sebze ve et yemekleri ağırlığı oluşturuyor, aynı şekilde balık sık sık menümüzde yer alıyor. Bilinen markaların kaliteli ürünlerini kullanıyoruz, maliyeti daha düşük olsa da ikinci sınıf veya bilinmeyen markalara ait ürünleri kullanmıyoruz.

SEMBOL KİDZ ANAOKULU Esenyurt /İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.