• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

RENKLİ KALPLER KREŞİ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ PENDİK İSTANBUL

2,535 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Pendik Renkli Kalpler Kreşi ve Gündüz Bakımevi
  • ADRES: Doğu Mah. Aydınlı Yolu Yosun Sok. No:5 Pendik / İSTANBUL
  • TELEFON: 0 (216) 491 9197
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

HAKKIMIZDA

 

Renkli Kalpler Gündüz Bakımevi 0-6 yaş çocuklarına, okul öncesi eğitim sunan T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı, özel eğitim kurumudur. Yeniliklere açık olan, kalite odaklı, açık, etkin dinleme ve anlama ilkesini benimsemiş bir kurumdur. Renkli Kalpler’de yaşayarak öğrenme felsefesi esastır. Gelişim alanlarına göre(Pisiko motor, sosyal duygusal, dil, bilişsel, özbakım) amaç ve kazanımlar gruplandırılarak çok yönlü gelişim sağlanmaktadır.

Çocukların akademik, sosyal ve özel yaşamlarının tüm başarı temellerini destekleyen ‘Yaşayarak öğrenme’ sistemini uygulamaktayız. Renkli Kalpler de Aktif Öğrenım Programı, çocukların bireysel gelişimlerini, yeteneklerini ve yaratıcılığı artırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Ortamımız, materyalimız ve aktivitelerimiz, bu bilinçle hazırlanmış olup ,programımızı en etkili bır şekilde destekler. Çocuklar eğitimin her anından zevk alarak öğrenirler.

 

MİSYONUMUZ

 

Çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve dil gelişimleri özenle ve bilinçli bir şekilde desteklenir. Aile ile pozitif ve katılımcı ilişkiler, sağlıklı bir çocuk gelişimi için bizlerin vazgeçilmez birer unsurudur. Bu nedenle okulumuzun şeffaflık anlayışı her zaman ön plandadır. İnanıyoruz ki ! Çocukların fiziksel ve duygusal ihtiyaçları sağlıklı ve bilinçli bir şekilde karşılandığı zaman kendilerini güvende ve mutlu hissederler. Biliyoruz ki! Her çocuk bilgiyi ve beceriyi yaşayarak, deneyerek, duygusal ve algısal olarak hissederek kazanabilir. Çocuklar sağlıklı bir öğrenme ve gelişme sürecini, yetişkin ve yaşıtlarıyla kurdukları iletişim becerileriyle kazanabilirler. Çocukların ilgi ve merakları onların en büyük motivasyon kaynaklarıdır. 

 

 

VİZYONUMUZ

 

Her bir çocuk eşsiz ve sosyal bir bireydir. Duygusal, zihinsel ve bedensel ihtiyaçları vardır. Amacımız öğrenirken ve beceri kazanırken; yaratıcılığını kullanan, problem çözebilen, sorumluluklarını yerine getirebilen çocukların yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Bir çocuğun hayatındaki en önemli yetişkinler anne ve babalarıdır. Çocuğunuzu bize emanet etmeniz, onun sağlığına, eğitimine, gelişmesine ve başarısına bizi ortak etmeniz anlamına gelmektedir. Bu nedenle de ebeveynler ve bizler arasındaki karşılıklı uyum, haberleşme ve teklifler yoluyla, çocuklarımız için  en uygun ortamı yaratmaya çalışıyoruz. 

 

 

Karagöz Eğitim Kurumlari Renkli Kalpler Kreşi ve Gündüz Bakımevi Pendik İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.