• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

PERA ÇOCUK ANAOKULU BEŞİKTAŞ LEVENT/İSTANBUL

2,378 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Dilek KIRMIZITAŞ
  • ADRES: Tekirler Sk. No:6 Levent
  • TELEFON: 0 (212) 270 3372
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:30
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

OKUL HAKKINDA

Eğitim

Anaokulumuz, 2– 6 yaş grubunu içeren tam gün eğitim yapar. Akademik takvim, güz ve bahar dönemli olarak ikiye ayrılmıştır. Buna ek olarak, eğitim; yaz okulunda temmuz ve ağustos dönemlerinde devam etmektedir.

Eğitim saatlerimiz 08.00 ile 18.00 arasındadır. Günlük programların yoğunluğu yaş gruplarına göre değişim gösterse de her grup; her gün iki kez “Hikaye Zamanı”, her gün bir kez “Branş Dersi (Drama, Müzik, Sanat)”, her gün en az iki kez “Etkinlik ve Oyun Zamanı”, hafta içi hergün İngilizce ve hafta içi iki gün İspanyolca dersi görmektedir.

 

Yabancı Dil İngilizce

Çocukların özgüvenlerinin, muhakeme edebilme yeteneklerinin, iletişim becerilerinin gelişebilmesi için anladıkları dilde, anadillerinde eğitim almaları bir avantajdır. Bununla birlikte, dil becerilerindeki hızlı gelişimi dikkate almak, yeni bir dili öğrenmeleri için gerekli uyaranları sağlamak, onlar için hem dil hem de zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir. Onların yeni bir dil öğrenme sürecini kolaylaştırmak ve desteklemek için; programımızda İngilizce öğrenimine de önem veriyoruz. Bu amaçla Native Eğitmenler ile tam zamanlı İngilizce eğitimi verilmektedir.

3-4-5 yaş sınıflarda Anadili Türkçe olan öğretmenler ve anadili İngilizce(Native) olan öğretmenler tarafından tam zamanlı İngilizce tabanlı eğitim verilmektedir.

Çocuklar bu programda merak ederek, sorarak, yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenirken, ilgi alanlarını ve güçlü oldukları yanlarını geliştirirler. Tüm duyularını ve yaratıcılıklarını kullanarak, gözlem yaparak, grup çalışmalarının zevkine vararak, problem çözerek öğrendiklerini İngilizcede de yaşama geçirirler.

Bu program aynı zamanda ilköğretime hazırlayıcı nitelikte olup, eğitimin devamlılığı göz önünde bulundurulmaktadır.

Çocukların çok küçük yaşlardan başlayarak çift dillilik becerilerini kazandıkları ve geliştirebildiklerini öngörerek hazırlanan program, oyun grubunda ağırlıklı olarak -Türkçe yapılırken, diğer yaş gruplarında iki dilli ve paralel olarak yürütülür.

Bir Anaokulu Nasıl Olmalıdır?

 

  • Dünyaya getirdikleri küçük yavrularının tıpkı onlar gibi özenle bakılması ve aynı zamanda gelişmesi için anaokulu seçiminde endişeler duyan aileler, özenli bir anaokulu arayışı içerisine girerler.

Okul öncesi eğitim süreci, okula ön hazırlık programları içerir. Bu sayede çocuk; ders, eğitim ve gelişme sürecine daha sağlıklı şekilde adapte olur. Ancak bunun oluşturulabilmesi için doğru bir anaokulu tercihi yapılmalıdır. Doğru ve olması gereken diğer bir deyişle iyi bir anaokulu nasıl olmalıdır?

  • İyi eğitim iyi bir gelişim ile var olur. Bunun için tercih edecek olduğunuz anaokulunun çocuğunuza verdiği değeri mutlaka gözlemlemeniz gerekir. Pera Anaokulu okul öncesi eğitim sürecine profesyonel destek sağlayan ve her çocuğun doğru eğitim almaya hakkı vardır görüşünü savunan bir eğitim kurumudur.

Kurumumuz her şeyden önce “çocuğa” değer verir. Çocuklarınız özenle tasarlanıp dekore edilmiş okulumuzda kendini ve ilgi alanlarını keşfetme imkanı bulur. Öğrenmek, okul öncesi dönemde çocuklarınız için büyük önem barındırır. Bunun sürdürülebilir olması ise öğrenmeyi sevmeye bağlıdır. Pera Anaokulumuz öğrenmeyi öğretir ve çocuklarınıza özgür bir eğitim alanı sunar. Okulumuz içerisinde tüm çocuklarımıza birer birey olarak davranılır ve onların bilinçle yetişmeleri için sağlıklı aktiviteler düzenlenir.

  • Okulumuz, çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim süreci geçirmeleri adına öncelikli olarak sağlıklı beslenmeleri gerektiğinin bilincindedir. Çocuklarımız sağlıklı beslenerek büyüyebilirler. Bu şekilde gelişim kaydeder ve kaliteli öğrenme sürecine adım atarlar. Bu hususun önemi ile hareket eden eğitim kurumumuz %100 organik beslenme desteği sağlar. Çocuklarımız kurumumuzda kesinlikle zararlı ve katkı maddeler bulunan yiyecekler tüketmezler. Tüm ürünlerimiz organiktir ve yiyeceklerimiz gıda mühendisleri tarafından teste tabi tutulmaktadır.

Anaokulu, çocuklara belirli bir eğitim sisteminin zorunlu tutulmadığı fakat gelecek eğitim aşaması hakkında bir düzen oluşturma imkanı tanınan alandır. Bu alanda çocuklara yapması gerekenlerin doğru şekilde anlatılması ve bunun eğlenceli şekilde çocuğa aşılanması gerekir. Böylelikle çocuklarımız yapılması gereken tüm eylemlerini severek yapar. Bununla birlikte 4 yönlü gelişimleri desteklenerek öğrenmeyi öğrenmeleri sağlanır.

  • Çocuklara keşfetmenin güzelliğini öğreten Pera Anaokulu, çocuğunuzun iyi bir anaokulu eğitim süreci geçirmesi için tüm olanakları sağlamaktadır.

 

PERA ÇOCUK ANAOKULU Beşiktaş Levent -İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.