• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ÖZEL YASEMİN YUVA ANAOKULU AVCILAR İSTANBUL

1,939 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Yasemin ÇOBAN
  • ADRES: Gümüşpaşa Mahallesi, Güzelbakan Sokak. No: 14 Avcılar İstanbul
  • TELEFON: 0 (212) 591 9183
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

Yasemin Yuva

Okulumuz1996 yılında kurucumuz okul öncesi öğretmeni olan Yasemin ÇOBAN tarafından kurulmustur.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında yenilenen eğitim modeline uygun olarak hazırlanan ferah ve aydınlık sınıflarımız;eğitim destekleyici yenilenen oyuncaklarımız;çocuklarımızın daha geniş alanda özgürce üretebilecekleri keyifli vakit geçirebilecekleri çim kaplı geniş bahçemiz ;alanında uzman üniversite mezunu yenilenen öğretmen kadromuz ile 19. yılımızda sizlerleyiz. Kurumumuzda tam gün pedagog (çocuk gelişimi uzmanı)  bulunmaktadır.Uzmanımız sürekli olarak çocuklarımızla beraber vakit geçirmekte, aylık veli görüşmeleriyle sizleri bilgilendirmektedir.Kurumumuzda bulunan projeksiyon ile çocuklarımız güncel bilimsel cd,İngilizce interaktif cd’ler vb. izleyebilmektedirler.Haftanın beş günü kurumumuzda İngilizce dersleri verilmektedir.Ayrıca bale,dans,folklör,ata binme,buz pateni,drama,tiyatro,satranç etkinliklerimiz çocukların yas ve gelişim seviyesine göre belirlenmekte ve alanında uzman branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.Hareketli,interaktif oyunlarla desteklenmektedir. Kurumumuzda her yas grubu eğitmeniyle beraber gün içerisinde anadil etkinliği,müzik,resim,görsel sanatlar,oyun,bahçe etkinlikleri vb. birçok etkinliğe katılmakta bir yandan eğlenceli vakit geçirirken diğer yandan yeni beceriler edinmektedir.Aylık uygulanan mutfak atölyeleri ile minik aşçılarımız mutfağımıza misafir olacak ve minicik elleriyle tadına doyulmaz kekler,kurabiyeler yapacaklar.Yenilenen programlarımızla beraber değerler eğitimi(arkadaşlık,sorumluluk,yardımseverlik) karakter eğitimi (evimizdeki kurallar,okulumuzdaki sorumluluklarımız,yemekte nasıl davranmalıyız vb.) alacaklar.

2017-2018 eğitim öğretim yılında tam donanımlı ve yepyeni bir misyonla sizlerleyiz.

Okulumuza eğitim öğretime değer veren tüm anne babaları bekliyoruz.

 

 

OKULUMUZDA UYGULANAN AKTİVİTELER

 

*ÇEVRE VE DOĞA GEZİLERİ:Çocuklarımız aylık uyguladığımız çevre ve doğa gezileriyle keşfetmeyi,gözlem yapmayı hem eğlenerek öğreniyorlar;hem de güzel saatler geçiriyorlar.

*MUTFAK ETKİNLİKLERİ:Çocuklarımız minicik elleriyle kocaman lezzetler yaratıyorlar.Mutfağımızda keni keklerini,kurabiyelerini yapıyorlar.Minicik ellerin lezzetlidokunuşlarına inanamayacaksınız.

*EL-GÖZ VE BEDENSEL KOORDİNASYON ETKİNLİKLERİ:Çocuklarımız uyguladığımız etkinliklerimizde bir yandan hareket ederken diğer yandan yaş grubunun gelişimsel olarak yapması gereken psikomotor hedefleri destekleyecekler.

*DRAMA VE İLETİŞİM ETKİNLİKLERİ:Pandomim,doğaçlama,dramatizasyon vb.etkinliklerle çocuklarımızın sosyal,duygusal ve dil gelişimi hızlanıyor.Ve çocuklarımızın kendilerini ifade etmeleri kolaylaşıyor.

*EL SANATLARI,RESİM ÇALIŞMALARI VE GÖRSEL SANATLAR:Çocuklarımız bu çalışmalarla farklı metaryelleri kullanmayı öğreniyor,yepyeni çalışmalar ortaya çıkarıyorlar.(seramik,kil çalışmaları,plastrin hamur çalışmaları)

*SABAH JİMNASTİĞİ:Güne sabah jimnastiğimizle ve çocuk yogası ile daha sağlıklı başlıyoruz.Ardından müzik eşliğinde günün dansını yapıyoruz.

*İNGİLİZCE:Her gün yeni kelimeler öğrenerek kelime dağarcığımızı geliştiriyoruz.Yepyeni bir dili beraber kesfediyoruz.

*MASKE VE KOSTÜM ATÖLYELERİ:Haftanın bir günü uyguladığımız kostüm günüyle kendimize maske ve aksesuarlar tasarlıyoruz.Hazırladığımız aksesuarlarla canlandırmalar,tiyatrolar yapıyoruz.

*SANAT ATÖLYESİ:Atölyemizde çocuklarımız öğretmen eşliğinde eğleniyorlar ve verimli vakit geçiriyorlar.

*RİTM VE MÜZİK:Derslerimizde davul,zil,marakas,ksilafon vb.müzik ritm aletleriyle yeni şarkılar öğrenirken eğleniyorlar.

*FOLKLÖR VE BALE:Çocuklarımız derslerimizde bir yandan eğlenirken diğer yandan geleneksel ve modern oyunlarımızı öğreniyorlar.

 

ÖZEL YASEMİN YUVA ANAOKULU Avcılar İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.