• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

MUCİZE ADIMLAR ANAOKULU AVCILAR İSTANBUL

2,033 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: MUCİZE ADIMLAR ANAOKULU AVCILAR
 • ADRES: Deniz Köşkler Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. Beyaz Köşk Sitesi No: 103 Avcılar İstanbul
 • TELEFON: 0 (212) 509 1759
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 19:00

OKUL HAKKINDA

 

Hakkımızda

 • Okulumuz; Avcılar Denizköşkler’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim öğretim vermektedir. Avcılar’ın en gözde sitelerinden olan Beyaz Köşk Villaları’nda hizmet veren 3 katlı villamızda; 
  Çocuklarımızın özgürce ve güvenle oyun oynayabilecekleri bahçemizin yanı sıra küçük bir hayvanat bahçemiz ve çocuklarımızın yüzme becerisini kazanması ve geliştirmesi için bir yüzme havuzumuz bulunmaktadır.Sınıflarımız; Çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel yeterlilikleri baz alınarak yaş gruplarına göre ayrılmıştır. Ayrıca eğitim öğretim gördükleri sınıflarımızın yanı sıra oyun salonu, mutfak, yetişkinler ve çocuklarımız için ayrı tasarlanmış banyo-tuvaletimiz bulunmaktadır.Tüm eğitimlerimiz kendi branşlarında profesyonel uzman kadromuz tarafından verilmektedir.

 

Satranç Dersi

 • 2005 yılında Türkiye Satranç Federasyonu ve MEB ile yapılan bir protokolle satranç, okullarda seçmeli ders olarak gösterilmeye başlanmıştır. Satranç oynamak bireye öz güven duygusunu aşılar. Bireyin dikkat dağınıklığının oluşmasını engeller ve konsantrasyonunu arttırır. Aynı zamanda çocuklarımızın görsel zekasının gelişmesine de olanak sağlar. Tüm bu kriterler göz önüne alınarak okulumuzda; çocukların gelişimine katkı sağlamak amaçlı satranç dersleri verilmektedir.
 • Okulumuzda satranç eğitimi 4, 5 ve 6 yaş grubumuzda verilmektedir. Uzman öğretmenimiz çocuklarımızı sıkmadan hikayelerle ve uygulamalarla satranç oynamayı öğreterek hem eğlenmelerini hem de dersin daha verimli hale gelmesini sağlamaktadır.. Bu yaş gruplarında eğitim süresinin 25 dakikayla sınırlandırılması yine çocuklarımızın dersten verim alabilmesi için önemlidir. Bu nedenle derslerimiz 10 kişilik gruplar halinde 25 dakika olarak verilmektedir.
 • Okulumuzda her öğrencinin kendi satranç takımının olmasının yanı sıra öğretmenimizde de satranç takımının bulunması çocuklarımızın satranca karşı daha da istekli olmasını sağlamaktadır. Örneğin filin hareketi öğretildiyse öğrencilere hemen fil ile hamle yapma şansı verilmelidir. Bu şekilde öğretmen de öğrencinin hareketi öğrenip öğrenmediğini denetleme şansı bulur. Bu nedenle satranç dersi boyunca çocukların aktif bir şekilde dersten keyif alması öğrenmeyi de kolaylaştırmaktadır.

 

İngilizce Dersi

 • İngilizce programımızda amaç olarak; çocuklara başka bir dilin varlığını anlatma, bu alanda kulak – dil alışkanlığını kazandırma, günlük yaşamda kullanılan basit cümleleri anlama ve kullanmaları hedeflenmiştir. Anadilimizi öğrenirken; duyduğumuz her şeyi “Taklit” ve “Tekrar” ederiz. Konuşmaya başlarken önce sesleri, ardından kelimeleri ve en sonunda da cümleleri söyleriz. Önce dinler, sonra konuşuruz. Çocuklar sadece dilini kullanır. Fiillerden, dilbilgisi kurallarından ve isimlerinden haberleri yoktur. Buna rağmen dili “mükemmel” bir şekilde öğrenebilirler. Onlar İngilizce’ yi “yabancı” bir dil olarak algılamazlar. Bunun içindir ki, ikinci dili de anadillerini öğrendikleri gibi saydığımız bu yollardan edinirler. Okulumuzda İngilizceyi çocuklara; eğlendirerek ilgilerini çekecek şekilde, somut ve görsel materyaller desteğiyle, cdler- kartlar yardımıyla, oyunlarla, şarkılarla ve çeşitli etkinliklerle öğretiyoruz.

 

Dans Dersi

 • Çocuğun kendini ifade etmesinin bir yolu da dans etmektir. Çocuğunuzun seçtiği dans türü ne olursa olsun, dans etmek çocuğun öz güvenini, duygusal gelişimini ve fiziksel gelişimini destekler.
 • Çocuklar dans dersleri içerisinde belirli duruşları ve hareketleri öğrenir bu sayede bedenlerini daha iyi tanırlar. Kendi bedenleri ile daha yakın olan bu çocukların öz güvenleri, benlik saygıları da daha yüksek olur. Dans dersine devam eden çocukların beden algılarının daha olumlu olduğu, kendilerini ifade etmede daha iyi oldukları gözlemlenmiştir. Bu olumlu katkının, özellikle psikolojik veya gelişimsel güçlük yaşayan çocuklar için ayrı bir önemi vardır.
 • Dans etmek sadece çocuğun fiziksel bir aktivite yapması demek değildir, dans aynı zamanda sosyal bir olgudur. Dans dersleri, çocuğun iletişim ve sosyal becerilerini geliştirir. Çocuk bir ekip ile çalışmayı, arkadaş edinmeyi, işbirliği yapmayı ve başkalarına güvenmeyi deneyimler. Eğer çocuğunuz çekingen ise yaşıtlarının olduğu, eğitmenin anlayışlı ve destekleyici olduğu esnek programlı bir dans kursu ona faydalı olabilir.

 

Drama Dersi

 • Oyun oynamak, çocuklar için yaşamlarındaki en değerli şeydir. Çocuklar oyun oynayarak; sosyal ilişkileri geliştirmeyi, insanlarla iletişim kurabilmeyi, kendilerini tanıyabilmeyi, problem çözmeyi yani yaşamı öğrenirler. Yaşamı anlamak onlar için kolay değildir. Çocukların katıldığı drama çalışmaları oynarken özgürce keşfetmelerini sağlar. Okulumuzdaki yaratıcı drama çalışmalarıyla çocuklarımızda bu becerilerin gelişmesini hedeflemekteyiz.

MUCİZE ADIMLAR ANAOKULU Avcılar İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.