• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

MOREFİLL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ TUZLA İSTANBUL

2,140 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Tuzla Morefill Kreş ve Gündüz Bakımevi
 • ADRES: Postane Mh Bozdoğan Sk No:3 Tuzla / İSTANBUL
 • TELEFON: 0 (216) 395 1857
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

 

MoreFill Kreş & Gündüz Bakım Evi firması olarak Kreş sektörü içerisinde sürekli kendimizi yenileyerek müşterilerimize her zaman daha kaliteli hizmet verme çabası içinde olup müşteri memnuniyetini de önemsemekteyiz.

MoreFill Kreş & Gündüz Bakım Evi olarak öncül amacımız severek ve büyük bir heyecanla yaptığımız işimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verip aynı zamanda müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktır.

Sektöründe lider bir firma olmayı benimseyen firmamız, firmalar ve müşterilerine yenilikçi, dürüst, kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Firmamızın başarılı olmasında en büyük pay siz değerli müşterilerimize aittir.

 

Misyonumuz

MoreFill Kreş & Gündüz Bakım Evi olarak, çalıştığımız tüm alanlarda en iyi hizmeti sunmak. Bunu yaparken de müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, etik ve ahlaki değerler ışığında, kaliteden ödün vermeden satışlarımızı arttırmak, gelişme ve iyileşme faaliyetlerini sürekli kılarak örnek bir kuruluş olmaktır.

Vizyonumuz

Çalışma arkadaşlarımızın seçimi ve eğitimi ile temelleri atılmış olan firmamızı, geçmişteki başarılarımızdan esinlenerek daha iyiye ve daima ileriye taşımak, çağdaş Türkiye’mizde içinde yer aldığımız sektörde örnek ve önder bir kuruluş olarak varlığımızı sürdürmek vizyonumuzdur.

 

Hizmetlerimiz

 

Çocuğunuzla Nasıl Güçlü ve Sağlıklı İlişki Kurabilirsiniz?

 

Öncelikle çocuğunuzla sağlıklı ilişki kurmak, güvenli bir bağ kurmak çocuğunuzu her zaman memnun etmeniz anlamına gelmemektedir. Bazı anlarda ebeveynlerin verdikleri kararlar çocuklarını mutlu etmeyebilir ancak onların sağlıklı gelişimi için verdiğiniz kararınızın doğru olduğunu bilirsiniz. Çocuklarınızı bunu anlayacak kadar henüz olgun olmayabilirler ancak siz onun için aldığınız kararların sorumluluğunu alabilecek güçte olduğunuzu hatırlayın.

Çocuğunuzla sağlıklı bir ilişkide onunla yaşıt veya arkadaş olduğunuz anlamına gelmemelidir. Çocuğunuzla neden arkadaş olmamınız gerektiğini buradaki yazıdan okuyabilirsiniz.Çocuğunuzla samimi bir ilişki kurmak hiç çatışma olmayacağı anlamına gelmez. Çocuğu ile güçlü bağları olan ebeveynlerde iletişimde zaman zaman sorun yaşayabilir. Çocuğunuzla samimi ve güçlü bir bağ kurmak için:

 1. Çocuğunuzun bakış açısını ve duygularını samimiyetle anlamak üzere dinleyemeye özen gösterin. Bir talebiniz varken veya davranışlarını düzeltmek üzere konuşurken dahi saygılı olun.
 2. Her gün çocuğunuzla  (dikkatinizi dağıtacak herhangi bir teknolojik aleti kenara koyarak ) geçirdiğiniz bir zaman olmasına özen gösterin.
 3. Çocuğunuzu sıklıkla fiziksel temasta bulunarak sevginizi gösterin. Çocuğunuza sevildiğini hissettirmek için 15 fikir yazısına göz atın.
 4. ‘Sana nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sorun.
 5. Çocuğunuzu yargılamadan, aşağılamadan davranışını düzeltin.
 6. Her gün mutlaka olumlu ve cesaret verici sözcükler kullanın. Çocuğunuzu cesaretlendirmek için 60 ifadeyazısına buradan erişebilirsiniz.
 7. Çocuğunuzun seçtiği oyunları oynamaya gayret edin.
 8. Çocuğunuzun düşüncelerinin ve yorumlarının önemli olduğunu hissettirin.
 9. Çocuğunuza teşekkür etmeyi unutmayın.
 10. Çocuğunuzun güçlü duygularına empati ile yaklaşmaya çalışın. Kriz anlarında çocuğunuz ile iletişim ve ilişki kurmak üzerine ipuçları içeren yazıya göz atın.
 11. Çocuğunuzla beraber gülün.
 12. Çocuğunuzu her zaman sıcak ve samimi bir şekilde karşılayın.
 13. Çocuğunuzun hata yapmasına olanak verin.
 14. Çocuğunuzun ilgi alanlarını merak edin, anlamaya çalışın.

 

Çocuklara Hikaye Kitabı Okumanın Faydaları

 

Çocuklarımıza masal okuyalım, hatta aynı masalı tekrar tekrar okuyalım. Neden?

Çünkü 1: Masal boyunca çocuklar kendilerini masal içindeki bir karakter yerine koyarlar. Karakterin hayatına, hayallerine, duygularına ve problemlerine onun gözünden bakma fırsatı bulurlar. Bu, çocuklarda empati yeteneğini geliştirir.

Çünkü 2: Masallarda ana karakter bir problemle karşılaşır, problemden dolayı hoşnutsuzluk yaşar ve bunu çözmeye karar verir. Bazen yardım alır, bazen ise kendi başına problemi çözer ve mutlu sona ulaşır. Tüm bunlar çocuğa kendi hayatını yönlendirmede edilgen değil, etkin olduğunu gösterir.

Çünkü 3: Masallar fantastik öğeler barındırsa da gerçek hayattan bağımsız değildir. Ana karakterin başına kötü olaylar gelir. Çocuk karakterle özdeşim kurduğu için korku, öfke, üzüntü gibi olumsuz duygular yaşayabilir. Fakat tüm bunları güvenilir bir ortamda, güvendiği yetişkinler yanındayken yaşar. Bu güven ortamı çocuğa farklı dünyaları sağlıklı bir şekilde keşfetme  imkanı sağlar.

Çünkü 4: Çoğu masal mutlu sonla biter. İyiler kazanır, kötüler kaybeder. Bu, çocukların zihninde umut ve güven değerlerinin oluşmasına büyük ölçüde yardımcı olur.

Çünkü 5: Masallar öğreticidir. Ebeveynlerin doğru yönlendirmesiyle çocuklar masallardan ders çıkarabilirler.

Çünkü 6: Masal okuyarak geçen süre boyunca ebeveynler çocuklarının ilgi alanı, duygu, düşünce ve arzularını daha yakından görürler. Bu sayede, çocuklarının dünyasına inip onları daha yakından tanıma fırsatı bulmuş olurlar.

Çünkü 7: Ebeveyn seslerinin çocuklar üzerinde sakinleştirici bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu sebeple, ebeveynlerinin masal okuduğu çocuklar daha huzurlu, rahat ve güvende hissederler.

Çünkü 8: Ve tabii ki, masallar çocukların hayal güçlerini besler.  Cemal Süreya’nın da dediği gibi “Masal dinlememiş çocuklar büyüyünce kedi resmini bile cetvelle çizer”.

Öyleyse, herkese keyifli okumalar dilerim.

 

Morefill Kreş ve Gündüz Bakımevi Tuzla İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.