• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

MİNİK İSTİKBALLER ANAOKULU VE KREŞ İSTİKBAL EĞİTİM KURUMLARI KONYA MERAM

1,712 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Konya Minik İstikballer Anaokulu ve Kreşi
  • ADRES: Aşkan Mh. Yaka Cd. Yaka Pide Karşısı No:69 Meram/KONYA
  • TELEFON: 0 (332) 324 4401
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Minik İstikballer Kreş ve Gündüz Bakımevi

2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılında, neslimizi muhafaza etmek, geleceğe taşımak ve onları hayata hazırlamak gayesiyle bir araya gelmiş kurucuları ile birlikte eğitim faaliyetine başlamıştır.

Minik İstikballer Kreş ve Gündüz Bakımevinde,

Minik İstikballerinizi, 2 yaşını bitirmiş, 3, 4, 5 ve 6 yaş gruplarına ayırdığımız sınıflarda, kendi yaş gruplarıyla, eğitim alabilecek sayısal nitelikte ki sınıflardan oluşmaktadır.

Öncelikli olarak milli ve manevi değerlerine bağlı,Allah ve Peygamber sevgisi ile bezenmiş, ailesini seven ve sayan, vatanını ve milletini seven bir nesil olmaları noktasında gereken hassasiyetler gösterilmektedir. Çocuklarımız kendi hazırlamış olduğumuz manevi eğitim materyalleri (Kolay ve Hızlı Elifba Öğreniyorum, Manevi Değerler Eğitim Cd’si, Yaz okulu çocuklarımız için Güzel Dinimi Öğreniyorum) ile de eğitimleri desteklenmektedir.

Okul Öncesi eğitim ile bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini, sağlıklı bir şekilde tamamlayabilecekleri, iyi alışkanlıklar kazanabilecekleri, Türkçeyi doğru ve güzel kullanmayı öğrenebilecekleri, sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi davranışları geliştirebilecekleri, eleştirel düşünme becerilerini, iletişim kurma, kendini ifade edebilme ve duygularını anlatabilme davranışlarını kazanabilecekleri bir eğitim verilmektedir.

Bu nedenle ekibimizi;

İyi eğitimli, bilgi donanımına sahip ve tecrübeli,
İnsan-çocuk sevgisine ve merhamet duygusuna sahip,
Duygusal yapıları yönüyle anaokulunda çalışmaya uyumlu,
Okulumuzda çalıştığı için kendini iyi hisseden ve mutlu olan,
Kendi değerlerimizin, kültürümüzün kahramanları, menkibeleri, destanları, hikayeleri ile eğitim veren,
Tüm bunların pozitif elektriğini çocuklara ve okulumuza yansıtabilen profesyonel kişilerden oluşturmaktayız.
Minik İstikballer Kreş ve Gündüz Bakımevinde sağlık ve hijyen kurallarına uygun bir ortam hazırlanmıştır. İstikballerimiz için, sabah, öğle, ikindi kahvaltı ve yemek listelerimiz velilerimize önceden duyurulmaktadır. Çocuklarımıza sevdirerek, çok yönlü beslenmeyi öğretiyoruz.

Yemeklerimiz kendi mutfağımızda ahçımız tarafından yapılmaktadır. Yemek menülerimiz her ayın başında web sitemizde yayınlanır. Abur cuburla beslenmeye alışmış olan çocuklarımızı sevdirerek, temel gıdalarını ve vitaminlerini alacak şekilde beslenme alışkanlıkları yeniden düzenlenmektedir.

Çocuklarımızın sosyalleşmesi, çevreyi tanımaları, özgüven kazanımları için birçok eğlenceli ve eğitici aktiviteler düzenlenmektedir.

Bu Programlar;

Yüzme (Eğitimli),
Buzpateni (Eğitimli),
Jimnastik (Eğitmenli)
Lunapark,
Aileler ile Piknik,
Ağaç dikme,
Atlıhan,
Hayvanat Bahçesi gezisi,
Mevlana, Şehitlik, Huzurevi gezileri
Sinema,
Tiyatro, vb. birçok aktivite ve etkinlikler düzenlenmektedir.
Okulumuz, okul içi ve dışı faaliyetlerini velilerimize en iyi ve şeffaf bir şekilde yansıtmayı hedeflemiştir. Bunun için web sayfamızda ve facebook sayfamızda faaliyetlerimizi fotoğraf ve videolarla yansıtmaya çalışırız.

Okulumuz Kaloriferli ısıtma sistemine sahip olup, ani hava değişimlerine karşı ek ısıtma sistemleri ile donatılmıştır. Bahçe oyuncakları donatılmış, Minik İstikballerimiz gönlünce oynayacağı ve eğleneceği bahçemiz bulunmaktadır.

Servisimiz semtlere göre çocuklarımızı en kısa sürede okulumuza ve evlerine ulaşabilecekleri şekilde planlanmaktadır. Okulumuza servis ile ulaşımları sağlanan çocuklarımız önceden belirlenen saatlerde evinin kapısından alınıp belirtilen saatlerde tekrar ailelerine teslim edilirler. Çocuklarımız rehber öğretmenler eşliğinde alınıp rehber öğretmenler eşliğinde evlere güvenle teslim edilmektedir.

Bizi Seçerken,

Unutmayınız ki!

0-6 yaş zihinsel ve kişilik gelişimimizin %80’inin oluştuğu yaş dönemidir.

Okul öncesi dönemde çocuğun temel gereksinimlerinden bir tanesi de oyun ve arkadaşlık ortamıdır. Aileler çocuklarının gelişimi için oyun ve arkadaşlığın doğal ortamı olan kreş ve yuvalardan destek almalıdır. Kreşleri seçerken, en doğru kararı siz verirsiniz. Çocuğun ve sizin ihtiyaç ve beklentinize uygun bir seçim yapmalısınız ki, uyumu kolay olsun.

İstikbal Eğitim Kurumları

 

 

Minik İstikballer Anaokulu Kreş ve Gündüz Bakımevi

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.