• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

MAVİ İNCİ KREŞ GÜNDÜZ BAKIM EVİ YENİMAHALLE BATIKENT ANKARA

2,717 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Batıkent Mavi İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi
 • ADRES: Uğur Mumcu Mahallesi 1588 Sokak No: 5/1 Yenimahalle Batıkent / ANKARA
 • TELEFON: 0 (312) 385 2050
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:45 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Okulumuz;

Okulumuz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak, 2017 yılında Batıkent’te Montessori okulu olarak kapılarını açmıştır. M.E.B. müfredatına uygun olarak çocukların psiko-motor, duygusal, bilişsel, sosyal ve dil gelişimini Montessori yöntemi ile desteklemekte ve geliştirmektedir.

Mavi İnci Montessori Anaokulu, 0 – 6 yaş aralığındaki çocuklara potansiyellerini keşfedip sahip oldukları yeteneklerinde en üst düzeye ulaşmalarını sağlamak, çocuğun özgüveni, bağımsızlığını ve öğrenme merakını geliştirmek amacıyla Montessori Eğitim Metodu temel alınarak kuruldu. 0-2 yaş kreş hizmeti, 3-6 yaş tam ve yarım gün gruplarımız ve 18 aydan itibaren hergün oyun saati programlarımızla sizlere hizmet vermekteyiz. Okulumuz eğitimde bütüncül ve evrensel bir bakış açısına sahiptir ve eğitimde yenilikçi bir yaklaşımla okul öncesi eğitimde kendi alanında lider olmayı amaçlamaktadır.

 

Misyonumuz;

Çocukların,
Akademik ilgi ve hayat boyu öğrenme arzusuna sahip,
Kendi kendine yetebilen, bağımsız, öz güveni yüksek, mutlu ve zevk aldığı için çalışan,
Rekabet etmek yerine birbirlerine yardım edebilen, ezberlemek yerine bilgiyi hem kendi meraklarını tatmin etmek hem de insanlığa faydalı olabilmek için öğrenen,
Kendi kültür ve değerlerini bilen, farklılıklara saygılı ve aynı zamanda dünya vatandaşlığı bilincinde
kişiler olarak yetişmeleri için eğitimlerinde onlara rehberlik etmektir.

Hedeflerimiz

Okula ve öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmek,
Yaşam boyu sürecek öğrenme işlevi için gerekli temel becerileri kazandırmak,
Özgürlük vermek
Merak duygusunu geliştirmek,
İçsel disiplin ve düzen duygusu geliştirmek,
Duygu ve hareket becerilerini geliştirmek,
Topluma ait oldukları bilincini oluşturmak
Arkadaşlık, Sevgi ve Saygı duygularını geliştirmek
Ayırt etme ve karar verme yeteneklerini artırmak için duyusal-motor yeteneklerini geliştirmek,
Çevresine saygılı, sorumluluk bilincinde, kendini ifade edebilen, gelenek ve göreneklerimizin bilincinde, Atatürk ilkelerine bağlı bireyler yetiştirmek.

Temel Prensiplerimiz

 

 Her çocuğa bir birey olarak saygı duyarız. Çocuğun beyninin doldurulması gereken boş bir şişe olmadığına, her çocuğun kendisine has bir potansiyelle doğduğuna ve eğitimin temel amacının çocuğun içinde var olan bu potansiyelin en yüksek noktasına ulaşmasını sağlamak olduğuna inanırız.
     Kendilerini birer rehber olarak gören öğretmenlerimiz çocukları çok yakından gözlemler. Bu süreçte her bir çocuğun farklı öğrenme biçimlerini, ilgi alanlarını, içinde bulundukları duyarlılık dönemini anlayıp bunun paralelinde bireysel olarak eğitim planlaması yaparlar. Çocuğun çalışması doğru veya yanlış olarak tanımlanmaz, çocuğun üzerinde baskı oluşması engellenir, özsaygı ve öz güven korunur.
     Çocukların ilk öğretmeni olan ailelerinin eğitimimize katılımını programımızın temel taşı olarak görüyoruz. Aile ile işbirliğinin, onların katkılarının okulumuzun ve çocuklarımızın başarısının devamlılığının çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası olduğunu hiç aklımızdan çıkarmayız. Bu nedenle Özel Mavi İnci Montessori Anaokulu olarak aileler, okul ve öğretmenlerimiz arasında yakın, karşılıklı güven ve saygıya dayalı ilişkiler kurulmasını sağlarız. Okulumuzun kapısı ailelerimize her zaman açıktır.

Mekanımız ve Fiziksel Donanım

Özel Mavi İnci Anaokulu üç katlı, 600 metre kare alanı, bahçeli, geniş, ferah ve aydınlık bir binaya sahiptir.
     Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır. Büyük camlar  sayesinde çocuklarımız temiz hava ve ışıktan bolca faydalanabilmektedirler.
Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri büyüklükte tasarlanmıştır. Her sınıf optimum seviyede ışık almaktadır.
     Sınıflarımız, Montessori “hazır çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. . Sınıf içlerinde çocukların fiziksel erişimine uygun şekilde tasarlanmış açık raf sisteminde sunulan Montessori materyallerine ulaşması sağlanarak, çocuğa özgürce hareket etme ve çalışma olanağı sağlanmıştır.
     Okulumuz kaydırak, park, spor aletleri, tırmanma duvarı, top havuzu, trombolin, emekleme odası,uyku odası, yemekhane, revir ve çeşitli eğitici ve öğretici ekipmanların yer aldığı bir binaya sahiptir.

Neden Montesorri

 • Beyin gelişiminin %80`i ilk altı yaşta tamamlanır. Montessori sadece zekânın değil kişiliğin de bu yaşta oluştuğuna dikkat çekmiştir. Bu yüzden otoriter olmamak ve müdahaleyi en aza indirmek, çocuğa saygının kuralıdır.
 • Ezberleyerek öğrenen çocuk, bilgiyi çabuk kaybeder. Montessori çocukları bilgiyi hayata geçirerek öğrenir. Yaparak, yaşayarak öğrenme en etkin öğrenme biçimidir.
 • Çocuk altı yaşına kadar öğrenme sürecini çevreyle etkileşim içinde sürdürür. Bu etkileşim, duyularımız yoluyla gerçekleşir. Montessori sınıfları çocukta merak uyandırarak, bazen tek tek bazen de bütünsel olarak tüm duyulara gerekli uyaranları yollar.
 • Geleneksel Eğitimde dersler öğretmenin günlük planına göre konular yapışır, Montessori Eğitimi`nde ise çocuğun hızı eğitimin hızını belirler.
 • Bir Montessori sınıfında çocuklar kendi ilgilerine göre araçlar seçerek çalışabilir. Böylece, ilgisi doğrultusunda çalışan çocuklar daha verimli, daha etkin öğrenirler
 • Montessori Eğitimi`nde öğretmen çocuğa kendi başına yapabilmeyi öğretir. Bu şekilde çocuk bir iç disiplin geliştirir. İç disiplin geliştiren çocuk, dış uyarılara ihtiyacı olmadan kurallara uyar. İlk altı yaşta iç disiplini geliştiren çocuklar kendi kendilerini yönetmeyi öğrenirler ve daha başarılı olurlar.

 

Mavi İnci Kreş ve Gündüz Bakımevi Yenimahalle Batıkent Ankara

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.