• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU BURSA NİLÜFER

2,289 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Bursa Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu
  • ADRES: Öğretmen Cad. Ünlüer Sok. No: 13 b Üçevler Nilüfer Bursa
  • TELEFON: 0 (224) 257 5372
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 18:30

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

 

Duygu ve düşüncelerini özgürce anlatabilen, araştırmacı, meraklı, girişimci, üretici, karşılaştığı problemlere çözümleyici seçenekler üretebilen, kendi kendine karar verebilen kendi haklarına ve başkalarının haklarına saygılı, sahip olduğu gücü en üst düzeyde kullanabilen, kendi kendini denetleyebilen bireyler yetiştirebilmek amacıyla, erken çocukluk eğitiminde her çocuğun harika olduğunu kabullenerek yola çıkan, her harika çocuğun da birbirinden özel gelişim periyodları , özel yetenek ve ihtiyaçları olduğuna inanarak okulöncesi eğitim ve öğretim dönemini onların bireysel gelişimlerini alanında profesyonel eğitimcilerimizden destek alarak en etkin ve verimli bir şekilde düzenleyen kısa zamanda sektöründe lider olan kurumlardan biri olmuştur.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu ; bireysel gelişimleri, ilgi ve yetenek farklılıkları sebebiyle her biri kendi başına HARİKA olan çocuklarımıza her türlü aktiviteyi yapmaya hak tanıyan bu projeyi, çocukların ve velilerin mutluluğu için tasarlanmış örnek binasında toplam kalite yönetimi prensiplerini benimseyerek oluşturduğu kaliteli hizmet anlayışı ile her zaman daha iyisi olmak hedefiyle kurmuştur.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu`nda bütün çocuklar; her şeyden önce sevgi, saygı ve hoşgörü ile kabul görürler. Bu harika çocukların dünyasında ; bu harika çocuklar , onların bireysel özerkliğini sağlayan psiko-motor, sosyo-duygusal, bilişsel, dil, özbakım ,fiziksel, sosyal, dil, duygusal, zihinsel gelişimlerini desteklemek için çok önemli program olan “Montessori – Woldorf – RecioEmilio – HİghScoop” yöntemlerinden kültürümüze uyarlanarak oluşturulan çocuğa özgü çok yönlü eğitim ve öğretim sisteminde ; kurumumuzda alanında uzman, deneyimli, işini severek yapan eğitmenler tarafından desteklenerek ilköğretime ve hayata hazırlanırlar.
Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu`nda ; eğitimin temellerine 02-06 yaş gurubu çocuklarımız ile başlamaktadır.

Erken çocukluk dönemi eğitimi ; gelecekte sahip olunacak yaşam becerilerinin, temel davranış alışkanlıklarının ve zihinsel gelişimin %90´ının oluştuğu dönemdir. Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu; bu kritik dönemde çocuklarımızla göz göze geldiği ilk andan itibaren onların bugün ve yarınlarında hatta daha da ileri giderek diyebiliriz ki onların hayatlarının tamamında etkin ve verimli izler bırakacağını bilmenin sorumluluğu paralelinde eğitim plan ve programını düzenleyen bir kurumdur.

Harika Çocuklarımız, Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´a kendilerine ezbere sunulan bilgiyi almak için değil; öğrenmenin ve öğrendiğini hatırlamanın en etkin yolu olan görerek, işiterek, söyleyip yaparak, katılıp paylaşarak ama daima yaşayarak öğrenmeyi öğrenmek için gelmelidirler. Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´ndabilgiye bu şekilde ulaşmayı öğrenecekler farkına varmadan çocuklarımız gülümseyerek, eğlenerek, çocukluklarını doğal olarak yaşayarak, oynayarak. Huzurla, güvende ve daima sevgi ve şefkatle..Öğrendikleri bu her türlü bilgiyi de hayatları boyunca kullanacaklar. Bu yordam onları her zaman diğerlerinden farklı kılacak. Harikalıklarının farkına vardıklarında zaten Özel Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu´nda geçirdikleri bu paha biçilmez zamanı ve önemini kavrayacaklar ; belki de, kah gülümseyerek kah gözleri dolarak anılarını canlandıracaklar,yaşantılarının bizimle paylaşılan kısmını bu şekilde farkında olmadan depoladıkları beyinlerinin raflarından indirerek hafızalarında tazeleyeceklerdir.

Özetle; bu harika çocukların erken çocukluk eğitimi dönemi sırasında deneyimleri ne kadar mutlu ve anlamlı olursa, onların gelecekteki okul , iş , aile hayatlarına olumlu duygularla başlama olasılıkları da o kadar yüksek olacaktır. Mutlu çocuk; öğrenir, mutlu çocuk değişerek gelişir. Mutlu çocuk hayatının her aşamasında iyi sonuçlar elde eder.

Sorgulayıcı, araştırmacı, iletişim becerileri yüksek çok yönlü düşünebilen, yaratıcı ilgi alanları belirlenerek desteklenmiş, kendi başına karar verebilen, olumlu benlik algısına sahip, fark yaratacak ve fark edebilecek bireylerin temelini atıyoruz siz değerli, farkındalığı yüksek olan anne ve babalarımızın desteğiyle…

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI´nda birbirinden özel HARİKA ÇOCUKLARIMIZLA buluşmak dileğiyle…

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU EĞİTİM KURULU

 

 

 

VİZYONUMUZ

Değişen ve sürekli gelişendünyada ; her alanda gerçekleşen ilerlemeyi takip eden bunları yaparken bilim ve teknolojiden sonuna kadar faydalanan, kendini sürekli yenileyen ve bu yenilemeyi kurumsal gelişimin bir parçası olarak gören , dinamik , bilgiye ulaşmada 5N 1 K modelini benimsemiş, araştıran, sorgulayan, ezber bozan , sevgi, saygı, hoşgörü, barış, yardımlaşma, işbirliği temelleri üzerine kurulu, geleneklerine bağlı, akademik ve sosyal anlamda çağdaş olanl alanında lider bir erken çocukluk eğitimi  kurumu olmaktır.

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU  MİSYONU

Her çocuk tektir ve her çocuğun kendine özgü gelişim hızı vardır. Bu gerçek bilgi ; baştan harika olarak kabul ettiğimiz  çocuğun; biilişsel, duyuşsal, devinimsel, psikomotor alanlarında farklı ilgi, istek , ihtiyaç ve yetenekleri nin olduğunu destekler. Eğitim ancak ve ancak sağlıklı, huzurlu, güvenli bir ortamda, baskıyla değil tam aksine  harika olduklarını bildiğimiz çocuklarımızı özgür bırakarak  onların yaratıcılıklarını destekleyici  programları onlara sunarak kendi bedensel ve ruhsal keşiflerinde onlara yoldaş olmakla asıl amacına ulaşabilir. Mutlu , huzurlu, güvenli ve sevgi saygı değerleri ile bütünleşen bir eğitim-öğretim ortamının merkezi olan Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu’ndaharika çocuklarımızda olumlu davranış değişikliklerini onları temel alarak  meydana getirimek en önemli  hedefimizdir.

 

Bu misyona göre HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU  hedefleri;

•    Atatürk ilke ve düşüncelerini benimseyen,

•    Öğrenmede öğretmenin pasif fakat onu  motive edici çocuğun etkin karar verici bir görev üstlenmesini sağlayan,

•    Çocukların ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarabilmelerine fırsat verebilmek adına bilim ve akıl oyunları odası, hayal odası,ritm- orf ve müzik odası,  modern dans ve bale odası, spor odası , görsel sanatlar odası  gibi alanlar oluşturabilen,

•    Her çocuğun benlik algısını güçlendiren, özgüvenini destekleyen,

•    Kendini ifade edebilme becerisini geliştiren,

•    Öğrenmeye karşı istek ve merak uyandıran,

•    Grup dinamiği içinde aktif katılımı teşvik eden,

•    “Ben ve biz” olgularının yerleşmesini sağlayan,

•    Kendine ve çevresine karşı sorumluluk bilincini geliştiren,

•    Hayal gücü ve yaratıcılığın sınırlarını deneyen,

•    Oyun aracılığı ile zihinsel keşif olanakları yaratan,

•    “Düşünme-planlama-uygulama-değerlendirme yapma” becerisi kazandıran,

•    Zamanı doğru kullanmayı öğreten, aktif bireyler yetiştiren,

  • Okul öncesi dönem çocuklarını başarılı bir şekilde ilköğretime hazırlanmasını sağlayan,

•    Yabancı dil eğitiminin önemini bilen ve destekleyen

•    Değerler  yaratan, değerlerini davranışa dönüştürebilen harika çocukları  bireyselleştirenbilen  “soyut olan bu kavramları anlamlı deneyimler ile somutlaştırıp çocuklara farkındalık kazandıran bu nedenle eğitim programına “Değerler Eğitimi” müfredatı yerleştiren ;3-6 yaş arası harika çocuklarımıza yönelik bu programda; sevgi, saygı, hoşgörü, işbirliği, barış, sorumluluk, paylaşma, sabır, dürüstlük gibi temel değerleri ele alan bir eğitim kurumudur.

 

 

 

EĞİTİM MODELİMİZ

HARİKA ÇOCUKLAR DÜNYASI ANAOKULU´NDA EĞİTİM- ÖĞRETİM İÇERİĞİ

•    Bilim, sanat ve spor temellidir.

•    Çocuk merkezlidir.

•    Yaratıcılık ön plandadır.

•    Çocuklarda, ilgi, merak ve araştırma isteklerini artırmayı ve geliştirmeyi hedefler.

•    Aile katılımı önemlidir.

•    Çocuğun çok yönlü gelişimi esastır.

•    Çocuğun özgürce deneyimler kazanabilmesine olanak tanıyan fırsatlar sunar.

•    Tüm gruplara yoğun yabancı dil etkinliği içeren bir programdır.

 

 

 

Harika Çocuklar Dünyası Anaokulu Bursa Nilüfer Üçevler

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.