• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

EKİN ANAOKULLARI BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL

1,579 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ekin Anaokulları Beylikdüzü İstanbul
  • ADRES: Barış Mahallesi Eğitim Vadisi Gülkakoop Villa No: 11 Megakent 34520 Beylikdüzü / İstanbul
  • TELEFON: 0 (544) 610 1647
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 18:00

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

 

Okulumuz 3 katlı müstakil, bahçeli , çocuklar için geniş oyun park alanına sahip , yüzme havuzlu, aynı zamanda kum havuzu bulunan bir villadır.

Okulumuzda her aktivite için bir sınıf bulunmaktadır. çeşitli oyunlar için materyallerle donatılmış eğitici ve eğlendirici oyuncaklar bulunmaktadır.

Tüm sınıflarımız kamera sistemi ile kontrol altında tutulan okulumuzda , duman detektörleri, yangın merdiveni , kaçak akım önleyici sigorta bulunmaktadır.

 

VİZYONUMUZ:

 

Güven, huzur ve sevgi dolu bir ortamda modern disiplin anlayışımız ile öz güveni yüksek, milli değerlerine bağlı,kendi hedeflerini belirleyebilen,bilinçli,girişimci,üretken,Atatürkçü,uluslararası ve kültürler arası diyalog ve deneyim kazanmış bireyler yetiştirmektir. Okulumuz saygın ve bilimsel temelli yüksek kalite standardını yaygınlaştırmaktır.

 

KURUMSAL DEĞERLER:

ATATÜRKÇÜLÜK: ÇAĞDAŞ VE LAİK BİR ORTAMDA YENİLİKLERE VE GELİŞMELERE AÇIK DAVRANARAK ATATÜRK İLKE VE devrimlerine bağlı bir okuldur.

Okulumuz kalite yönetimini esas alarak araştırmacı, yaratıcı düşünceyi destekleyici ekip çalışmasına önem verip kişisel katılımı destekleyen bir kurumdur.
EKİN ANAOKULU çalışanları, alçak gönüllü, güler yüzlü saygılı ve aynı zamanda yönetime katılma hakkına sahiptir.
EKİN ANAOKULU çalışanları, işini severek yapar zamanını etkin kullanarak herhangi bir olumsuzluk karşısında sorunun çözümü için konuyu ilgili yetkililerle paylaşıp çözüme katkıda bulunmak için çaba harcar,alçak gönüllüdür.

Ekin Anaokulları Eğitim Programımızın Özellikleri
Eğitim programımız , çocuğu merkez alan , çocuklarda ilgi ,merak araştırma isteklerini arttırmayı ve geliştirmeyi hedefleyen , çok yönlü gelişimi destekleyen yoğun yabancı dil içeren bir programdır.

 

MATEMATİK VE FENDE BÜYÜK BULUŞLAR PROGRAMI(GEMS)

 

GEMS etkinlikleri öğrencilerin temel fen ve matematik kavramlarını anlamalarını ve günlük yaşamlarında gerek duydukları sorgulama alışkanlığını edinmelerini sağlamaktır. Fermuarlı bir çanta içinde gerçekleşen kimyasal tepkimeden dev boyutlu sabun köpüklerinin oluşturulmasına, uzaydan geldiği söylenen garip yeşil bir maddeden güneş ısısı deneylerine kadar bütün GEMS etkinliklerinin amacı, temel bilimsel kavram ve yöntemleri açıklarken hayal gücünü etkilemektir. Öğrencilerin kendi başlarına buluş yapmalarına olanak sağlamaktadır.

 

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

 

Okuma yazma becerileri olarak küçük kas gelişimi , kalem tutma ve kullanma, çizgi çalışmaları, görsel koordinasyon sağlanarak motor gelişimi desteklenmektedir.

 

PORTFOLYO ÇALIŞMASI;

 

Alternatif bir değerlendirme yöntemi olan portfolyo çalışmasının amacı, öğrencilerin aile üyeleri ile yaptıkları çalışma vasıtasıyla daha iyi bir iletişim kurmalarını sağlamayı aynı zamanda aileye çocuklarını okul ve öğrenme ortamını izleme fırsatı yaratarak , dolaysız değerlendirme ortamı oluşturur.

 

YAŞAYAN DEĞERLER EĞİTİMİ

 

Hoşgörü ve yardımlaşma

Hijyen ve sağlıklı yaşam

Doğruluk ve dürüstlük

Disiplin ve sorumluluk

Vefa ve tarih bilinci

Sevgi ve saygı

Aile ve anne

Bu değerleri yıl içinde çocuklarımıza faaliyetler ve katılım çalışmaları yaparak gelişmelerini sağlamaktayız.

OYUN GRUBU:

 

Oyun grubu, çocuklarımızın sosyalleşmeleri ve tüm temel alışkanlıklarını geliştirecekleri ortamlar sunuyoruz .yarım gün ve tam gün seçenekleriyle çocuklarımızı bağımsızlaştırmada ilk adımları atmalarına olanak sunuyoruz.

36-48 AY:

Bu gruba yönelik eğitim programımız onların ilgi ve meraklarını arttırmaya araştırma yapmaya yönelik planlarla arkadaşlık, paylaşım, sorumluluk, saygı ve sevgi ,temel ve ahlaki değerleri kazanmalarını teşvik ediyoruz.

48-60 AY:

Bu yaş çocuklarımızın ilgi ve hareket alanlarını destekleyerek GEMS etkinlikşleri yanında Scamper (yaratıcılık) , fen ve matematik(uzunluk, zaman vb.) , görsel sanat etkinlikleri ile okul yaşantısında ilgi duyacakları alanı belirlemelerini sağlıyoruz.
0-72 AY:

İlkokula hazırlık dönemindeki bu çocuklarımızın bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yıl boyunca GEMS etkinlileri, SCAMPER eğitimi, ve okuma yazmaya hazırlık konularına göre yıl boyunca yapılan etkinliklerle desteklenmektedir.

Bu yaş grubundaki öğrencilerimize okuma yazmayı öğretmeyi değil ilkokula hazırlık programı uygulanmaktadır. Önemli olan çocuklarımıza okuma zevki ve sabrı kazandırabilmektir.Erken çocukluk döneminde okuma yazma eğitimi çocuğun gelişimini ve çocuğu dikkate almayan bir yaklaşımdır. Zaten okuma becerisi çağımız çocukları için çözülmesi kolay bir oyundur. Önemli olan okumaya ilginin arttırılması ,sürekliliğinin ve kalıcılığının sağlanmasıdır.

Ekin Anaokulları Etkinlikler

SANATSAL VE YARATICI ETKİNLİKLER:

Amaç sanat eğitimi değil sanatla eğitim olan programımızda tüm zihinsel yetenek ve süreçleri

duyularını kullanabilme ,algılama aynı zamanda düşünme ve çağrışım gibi süreçleri eğitmek demektir.

Sanatla eğitim çocuğun toplumla kendi arasındaki ilişkiyi anlayabilmelerini aynı zamanda kendilerini

ifade etmelerini sağlamaktadır. Sanat etkinliği çocuklarımızın hayata bakış açısını değiştirmekle beraber

estetik duygularını ve yaratıcılıklarını geliştirir.

 

DRAMA:

 

Yaratıcılığı ve kendine güveni ortaya çıkaran bir etkinliktir. Drama çalışmalarımızda; Duygularıyla oyunu kendi kurgulamasını sağlayabilme ve kendini ifade edebilme becerilerini kullanmasını sağlamaya çalışılmaktadır

 

BİLGİSAYAR: Çocuklarımızın gelişen çağa ayak uydurmaları kurgulama becerilerini geliştirmeleri ve farklı bir bakış açısı kazanmaları sağlanır.

 

FEN VE DOĞA ETKİNLİĞİ:

Projeler, Geziler ve Deneyler ile öğrencilerimizin araştırma merak ve ilgilerini yaşatmaya ve arttırmaya yönelik çalışmalarla bu etkinliklerimizi zenginleştirmekteyiz.

 

OYUN ETKİNLİĞİ:

Oyun her çocuğun bireysel ,sosyal ve grup çalışmasındaki yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan doğal öğrenme ortamları oluşturmayı hedefleyen etkinliklerdir. Gün boyunca çocuklarımız Evcilik köşesinde, Kukla köşesinde , Kitap köşesinde, Müzik köşesinde, Blok ve Lego köşesinde bu yeteneklerini geliştirmektedirler.

 

JİMNASTİK VE DENGE ETKİNLİĞİ:

Erken çocukluk dönemindeki her çocuk planlı etkinliklerle hareket etme ihtiyacı karşılanmalıdır. Denge bu etkinliğin önemli unsurlarından olduğu için Haftada 1 saat Jimnastik ve denge etkinliği yapılmaktadır.

 

SERAMİK VE GÖRSEL SANATLAR ETKİNLİKLERİ

 

Çocuklara iki boyutlu düşüncelerini üç boyutlu görseller olarak görebilmekle beraber el ve parmak becerilerini geliştiren etkinlikleridir.

 

İNGİLİZCE:

İngilizce öğretmenimiz eşliğinde çevrelerinde gördükleri her yeniliği paylaşarak günlük yaşamın bir parçası haline getirmelerini sağlamak için teşvik eder. Derslerde sadece İngilizce konuşarak (Native Speaker yöntemi)İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu gösterir.Haftanın 4 gün İngilizce eğitimi verilmektedir.

 

MÜZİK VE ORFF EĞİTİMİ:

Çocuklarımızın müziğin farklı tonlarını ve sesleri algılamayı, ritm tutmayı müzik aletlerini tanımayı öğrenirken bir gruba ait olma ve beraberlik duygularını öğrenirler.

 

SATRANÇ:

Çocuklarımızın özel satranç öğretmeni eşliğinde dikkat yoğunlaştırma, sistemli, analitik düşünme ve strateji oluşturmayı öğrenerek problem çözme becerilerini geliştirmelerini sağlamayı hedefliyoruz.

 

HALK OYUNLARI:

Kültürümüze sahip çıkma, koruma ve sevdirme amacıyla yurdumuzun değişik yörelerinin oyunlarını öğreniyorlar.

 

YÜZME:

Yüzme Federasyonundan yüzme lisanslı öğretmen eşliğinde haftada 3 gün hem eğleniyoruz hemde yüzme öğreniyoruz.

Ekin Anaokulları Beylikdüzü İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.