• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

BEYAZ BULUT ANAOKULU BAŞAKŞEHİR/İSTANBUL

1,676 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: BEYZA KAYA
  • ADRES: Kayabaşı mah. Evliya Çelebi cd. Mavera Park 1 sitesi 3/1 site sosyal alanı Başakşehir İstanbul
  • TELEFON: 0 (530) 236 4070
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:30 - 19:00

OKUL HAKKINDA

HAKKIMIZDA

Okulumuz Site sosyal alanında olup tam güvenlik mevcuttur. Açık ve kapalı oyun parkı, site yüzme havuzuna iç mekandan asansörle geçiş vardır. Haftada 1 gün yüzme,  1 gün akıl ve zeka oyunları,  1 gün mental aritmetik, 2 gün İngilizce branş dersleri mevcuttur. Aylık mesleki atölye çalışmaları, scamper faaliyetleri ve finans okur-yazarlığı uygulanan dersler arasındadır. Oyunla öğrenmeyi hedeflediğimiz kurumumuzda değerler eğitimi verilmektedir.

 

MİSYON

En değerli varlıklarınız yavrularımızın ‘ilk’ lerine tanık olacağımızın heyecanı, her geçen gün gelişen bilim ve eğitim metodlarını uygulayabilecek donanım ve birikimle ; tüm birimlerde yaşamın ve öğrenmenin olduğu, 3 cepheden gün ışığı alan, sağlıklı ve alerjenlerden arındırılmış malzemelerle döşediğimiz okulumuzda her yaşa uygun sınıflarımız, açık-kapalı oyun alanımız, uyku odamız, ilgi köşelerimizle çocuğunuz için hayal ettiğiniz okulun eğitiminin yanı sıra fiziki şartlarını da en ince detayına kadar planlayarak tesis ettiğimiz kurumumuzda yıl boyu sürecek hoş bir serüvene eşlik etmekten memnuniyet duyacağınız güveni sağlamaktır.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Dil eğitimi, kodlama yöntemi dediğimiz kalıcı zihinsel kodlama metodlarıyla öğretilirken bellek sürekli bir döngü içinde kelimeyi tekrar eder. İngilizce dil eğitiminde çocuklar dili Türkçe tercümesiyle değil, o dilde anlama tekniğiyle öğrenirler. Dil eğitimi branş derslerde materyaller, telaffuz çalışmaları ve aktif konuşma-dinleme şeklinde işlenirken tüm sınıf öğretmenleri müfredat konularının İngilizce karşılığını da programa alır. Okulda yaşamın her alanında yabancı dil aktif halde kullanılır. Çocuklar bu programla yabancı dili yaşayarak öğrenmiş olurlar.

 

AYLIK EĞİTİM BÜLTENLERİ

Öğrencinin 1 ay boyunca öğreneceği kavramlar, göreceği eğitim, şarkılar, şiirler, etkinlikler, projeler, mesleki atölye çalışmaları her ay bülten olarak velilere sunulur. İngilizce bülten İngilizce ve Türkçe olmak üzere 2 nüsha halinde hazırlanır. Bülteni inceleyen velilerimiz çocuğun ay boyunca işlediği programı takip etme fırsatı bulur. Her ay farklı bir konudaki makale eğitimcilerimiz tarafından hazırlanıp bültene eklenerek okul öncesindeki çocuğun psikolojik, duygusal ve bilişsel gelişimiyle ilgili bilgilendirme sağlama amaçlanır.

 

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ

Oyun, çocuğun zihinsel kapasitesini geliştiren bir faaliyettir. Çocuğun öğrenmeyi deneyimleyebildiği en özenli işidir. Çocuğun içten gelen merak duygusu onu oyun oyamaya yöneltir ve bu yönelimle çocuk en iyi bildiği ve kolaylıkla ulaşabildiği oyun araçlarını seçer. Akıl ve zeka oyunları çocuğun oynarken geçici haz temin ettiği teknolojik zaman öldürme araçlarına iyi bir alternatiftir. Akıl ve zeka oyunlarıyla çocuk strateji geliştirme, analitik düşünce ve hafızada tutma tekniklerini öğrenir, geliştirir. Haftalık, gruplar halinde uzman eğitimcimiz gözetmenliğinde uygulanan akıl ve zeka oyunları atölyesinde içsel duygularını, çatışmalarını, kaygılarını yansıtan çocuğu tanıma ve anlama platformu oluşturulmuş olur. Çocuğun duygusal, zihinsel, bilişsel verileri rapor halinde velilerimize sunulur ve oyun esnasında çocuk yönlendirmelerle içsel yolculuğunun farkına varır.

 

SPOR FAALİYETLERİ

Duygusal ve bilişsel gelişimin, sağlıklı fiziksel gelişimin devamı olduğu bilinciyle sporun hobi değil yaşamın parçası haline gelmesini destekleyerek rutin alışkanlık edinme amacıyla çocuklar güne spor egzersizleriyle başlarlar. Bu basit egzersizler haftanın bir günü yüzme aktivitesiyle profesyonel hocamız eşliğinde tamamlanır. Yüzme havuzlarına ulaşım çocukları dışarıya çıkmadan iç mekandan geçişleriyle sağlanır ki kışın soğuk algınlığı ve hasta olma riskine karşı korunmuş olurlar.

 

OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Okuma-yazmada ilk ve en önemli adım doğru nefes alıp-vermeyi öğrenmekle atılır. Nefes egzersizleri, üflemeli oyunlar hazırlığın ilk aşamasıdır. Bu çalışmaları hecelemeyle ilgili oyunlar ve ritim tutulan şarkılar takip eder. Okuma-yazmaya hazırlık çalışmalarında dil kurallı ve etkin şekilde kullanılırken çocuklar masal dinleme, hikaye tamamlama, resimlerden kitap oluşturma gibi etkinliklerle bedenin suya olan ihtiyacı kadar ruhun ihtiyacı olan okumaya hazır ve istekli hale gelir.

 

FİNANS OKUR-YAZARLIĞI

Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde eğitimi yaygınlaşan finans okur-yazarlığı okul öncesinden başlayarak müfredat içeriklerine alınmıştır. Bu eğitimle planlanan; finansal kavramlar ve risklerin bilgi ve anlayışına sahip olmak, birey ve toplumun finansal iyi olma halini geliştirmek ve ekonomik hayata katılımı sağlamak için kullanma becerisi kazandırmaktır. Çocuklar, paranın değerini, üretme ve tüketme bilincini, isteklerini lüks-ihtiyaç kategorisinde ayırt edebilme yetisini kazanırken planlı harcama, liste oluşturma, birikim,  tasarruf ve ihtiyaç sahipleriyle paylaşma konularında bilgi sahibi olur. Ailelerin de dahil edildiği aktiviteler ve okulda ‘kendi paranı tasarla’, ‘Pazar oluşturma’,’ kazanma ve harcama’ uygulamaları çocuklar için öğrenimi keyifli bir hale getirir.

 

ÖĞRETMENLER

Her biri alanında uzman; öğretirken öğrenmeyi, dikte etmek yerine ayna olmayı, yapabilecekleri için çocukları yüreklendirirken yardım istediklerinde destek olmayı hedefleyen, anne şefkatiyle sarıp eğitimci kimliğiyle öğrenim hayatına eşlik eden okul öncesi gönüllüsü ekibimiz siz velilerimize güven, kıymetli çocuklarımıza sevgi ortamı sunan öğretmenlerden oluşur.

BEYAZBULUT ANAOKULU Başakşehir/İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.