• bilgi@ozelkresler.com
  • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

ATAŞEHİR EKOL ANAOKULU /İSTANBUL

1,593 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: ATAŞEHİR EKOL ANAOKULU
  • ADRES: Atatürk Mah. Girne Cad. No.37 Ataşehir İSTANBUL
  • TELEFON: 0 (216) 315 4663
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 18:30

OKUL HAKKINDA

OKULUMUZ

ATAŞEHİR EKOL REGGİO EMİLİA Anaokulu : Okul Öncesi Eğitim alanında ülkemizde ciddi anlamda sıkıntı yaşandığını ve 30 yıldır bu alanda eğitimci ,yönetici ve danışman olarak çalışan kurucumuzun bazı yanlış uygulamaların erken çocukluk eğitimi olarak topluma empoze edildiğini görmesi sonucu; bu alanda olması gereken doğru eğitimin örneklerini sergilemek amacı ile kurulmuştur. ATAŞEHİR EKOL REGGİO EMİLİA Anaokulu 2 Ekim 2010 tarihinde hizmete girmiş olup ,kısa bir sürede Regio Emilia sistemine dayalı Bireysel Eğitim modeli ile büyük başarılar elde etmiş ve ,doğru erken çocukluk eğitim yöntemi ile kısa sürede altın çağ denilen 0-6 yaş döneminde neler başarılacağını göstermiş bulunmaktadır..İdeallerin gerçekleştirilmesi için kurulan ATAŞEHİR EKOL REGGİO EMİLİA ANAOKULU ülkemizin geleceğine her alanda yön verecek lider nesiller yetiştirme uğraşı ile eğitim hayatında var olmaya devam edecektir.

Ataşehir Ekol Reggio Emilia Anaokulu ülkemiz de ilk kez doğada öğreniyorum etkinliği ile çocuklarımızı her gün doğal parka,ve yaparak yaşayarak öğrenme için duvarsız eğitim amacı ile merak ettiğimiz konuları yerinde izleme ve yaşama gezileri düzenlemekte,12 ay boyunca yüzme,binicilik ve ritmik jimnastik etkinlikleri yaparak sporu eğitimin temeline yerleştirilerek ÇOCUKLARIMIZIN YETENEKLERİNİ KEŞFETMEYE ADIM ATMALARINI SAĞLAMIŞ BULUNUYORUZ. Ayrıca gölge ışık oyunları,bina inşa çalışmaları,sanat atölyesi, mutfak etkinlikleri ile yaşam tam donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş olup bu çalışmaları da diğer eğitim kurumları için örnek teşkil etmektedir. ATAŞEHİR EKOL REGGİO EMİLİA Anaokulu daha kaliteli, daha çağdaş eğitim öğretim arayışı içerisinde olan, veli ve öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kurulmuş bir eğitim kurumudur. Ekol Anaokulu dersliklerini 12-16 öğrenciyle sınırlandıran, konusunda uzman, pedagojik yeterlilikleri üst seviyede olan, eğitim teknolojilerine ve yeni okul öncesi programına hakim öğretmen kadrosuyla kurulmuş olan, bir eğitim kurumudur.

Kurumumuzda eğitim programları hazırlanırken çocuğun doğası ve dinlenme ihtiyacı göz önünde bulundurulmakta, öğrenciler “birey” olarak değerlendirilmekte ve bireye özgü çözümler geliştirilmektedir. Öğrencilerinin zamanlarını akademik ve sosyal olarak “anlamlı” kılmayı hedefleyen ve bu doğrultuda hizmet veren bir eğitim kurumu olarak hedeflerine doğru yürümektedir

ATAŞEHİR EKOL REGGIO EMILIA ANAOKULU Ataşehir İstanbul

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.