• bilgi@ozelkresler.com
 • BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ 0536 718 33 96

AMAÇ OKULLARI ANAOKULU HALİLİYE ŞANLIURFA

1,405 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: AMAÇ OKULLARI ANAOKULU HALİLİYE ŞANLIURFA
 • ADRES: Paşa Bağı Mah. 720. Sokak No:24 Haliliye /ŞANLIURFA
 • TELEFON: 0 (543) 314 4221
 • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 07:00 - 19:00
SERVİS YERLERİ ŞANLIURFA

OKUL HAKKINDA

Hakkımızda

 • Öncelikli hedefimiz; sizlere Türk Milli Eğitiminin temel esaslarına bağlı kalarak Atatürk İlke ve Inkılaplarının ışığında çağdaş, demokratik ve laik bir eğitim hizmeti sunmaktır. Amaç Eğitim Kurumları olarak yol haritamıza bu doğrultuda yön verdiğimizi vurgulamak isteriz.
 • Tüm gücünü kurucumuzun 20 yıllık eğitim tecrübesinden alan Eğitim Kurucuları, yapılandırmacı bir eğitim sistemiyle, öğrencinin ilgi ve ihtiyaçlarının ön planda tutulduğu ve teknolojinin de eğitim sürecinde etkin olarak var olduğu bir anlayış sergilemektedir. Bu bağlamdan hareketle eğitim anlayışımız, değerli öğrencilerimizin akademik başarılarını yakalamalarının yanı sıra yapılan sosyal faaliyetlerle, toplum içerisinde kendini gerçekleştirebilecek etkili iletişim becerilerini kazanmasına yardımcı olmaktır. Ayrıca kurumumuzda görev alan uzman eğitim kadromuz, geleceğe temel hedefimiz olan Atatürk İlke ve Inkılaplar’ını özümsemiş, eleştirel düşünen, anlayan, kavrayan, yorumlayan ve çözümleyen bireyler yetiştirmeyi kendilerine kutsal bir görev edinmişlerdir. Günümüzde tek bir yabancı dil biliyor olmak, bireysel başarı açısından yeterli gelmemektedir. Bunun bilincinde olan Amaç Eğitim Kurumları, İngilizce dersinin yanında ikinci yabancı dili de ana dil seviyesinde kullanma becerisini edindirmeyi hedeflemektedir.

Misyonumuz

 • Mutlu, özgüvenli, başarılı, sağlıklı, ilkeli, duyarlı, açık fikirli, araştıran-sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, akılcı, cesaretli, çok yönlü gelişimi önemseyen, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, ulusal kültürünü özümsemiş, Atatürk ilke ve devrimlerini içselleştirmiş aynı zamanda küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz

 •  Türk Milli Eğitimi’nin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, ülkenin geleceğini şekillendiren, milletinin değerlerini bilen, koruyan, geliştiren, ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmek, Türk Milli Eğitim sistemi içerisinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.

Amaç Anlayışı (Ana Okul)

 • Amaç Eğitim Kurumları’nda anaokulumuzdan lise son sınıfa kadar bütünleştirilmiş ve yapılandırılmış eğitim programımızla fark yaratıyoruz. Hayatta en değerli varlığınız olan yavrunuzun, anaokulumuzda bizlerle geçireceği her bir günün ne kadar kıymetli ve önemli olduğunun bilinciyle MEB, okul öncesi çerçeve programının üstüne inşa edilmiş özgün eğitim programımız ve güçlü eğitim kadromuzla sorumluluğumuzun önemini bilerek hareket ediyoruz.
 
 • Anaokulunda kazanılan birtakım disiplinler, çocuğunuzun eğitim hayatını ve geleceğini şekillendiren en önemli etkenlerdir. Yapılan tüm araştırmalar ve uygulanan testler göstermektedir ki 0-6 yaş grubunda okul öncesi eğitim almış çocukların, ileri sınıflardaki akademik başarı düzeyi diğerlerine göre daha yüksektir. Anaokulu eğitimi alan çocuklar, yetişkin olduklarında da dış dünyayla daha kolay iletişim kurabilen sosyal kişiler olarak dikkat çekmektedir. Uygun fiziksel, sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Okul öncesi eğitim kurumları, çocuğu geleceğe hazırlayan en güvenli ortamlardır. 
 
 •  Anaokulu eğitimi süresince okulunu ve öğretmenini sevmiş, başarı duygusunu tatmış, kendine ve çevresine zarar vermemeyi öğrenmiş, iç disiplinini kazanabilmiş ve öğrenmenin güzelliğini keşfetmiş bir çocuğun eğitim hayatı; son derece sağlam temeller üzerine inşa edilmiştir.
 
 •  Eğitim programımız; çocukların erken çocukluk evresinde sosyal, bilişsel, psikolojik ve motor gelişimlerini destekleyen, çocuklarımıza temelinde oyun olan birbirinden eğlenceli ve eğitici deneyimleri kazandırmaktadır. Amaç Okulları ile öğrencilerin eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, dünyanın çağdaş ülkeleri tarafından uluslararası geçerliliklerini almış bir okul modeli ortaya koyulmaktadır. 
   
Amaç Anaokullarında öğrencilerimiz; 
 • Öğrenmenin zevkini ve keyfini,
 • Araştırma heyecanını, 
 • Merak duygularını,
 • Yaratıcılıklarını, 
 • Kendisi gibi olma ve farklı düşünme haklarını, 
 • Özgüvenlerini kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler.
 
 • Amaç Anaokulundan lise son sınıfa kadar yapılandırılmış yabancı dil programımızın amacı, anaokulundan itibaren çocukların İngilizce dilini bir ders değil bir iletişim dili olarak görmelerini sağlamak ve dünya dili olan İngilizceyi yaşamlarının bir parçası haline getirmektir. Çocuklarımız öğrenme ortamında aktif rol alarak, oyunlar oynayarak, çocuk şarkıları öğrenerek ve söyleyerek, İngilizceyi yaşamlarının her alanında eğlenerek kullanmakta, günlük kullanım dili için gerekli kelime dağarcığına sahip olmaktadırlar. Hedefimiz, çocuklarımızın ilkokula başlamadan önce anlama ve konuşma becerilerini en üst seviyeye ulaştırarak İngilizce konuşmasını sağlamaktır. 
 
 • Programımızın en çarpıcı unsurlarından biri de anaokulumuzda her seviyede sunduğumuz yetenek geliştirme programıdır. Program; her çocuğun sahip olduğu gizil yetenekleri keşfederek bu alanların beslenmesini ve öğrenim hayatı boyunca amatör ya da profesyonel olarak devam ettireceği kazanımlar sağlamayı hedeflemektedir. Klasik okul öncesi eğitim kavramlarının dışında özel bir okul modeli ortaya koyan  Amaç Okulları, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye devam ediyor. Minik öğrencilerimize harika bir okul öncesi dönem yaşatmayı ilke edinerek çıktığımız bu yolda, birbirinden yetenekli eğitim kadromuzla ve güçlü akademik altyapımızla sizleri Amaç Eğitim Kurumları’na bekliyoruz. 

 

AMAÇ OKULLARI ANAOKULU Haliliye Şanlıurfa

OKUL HAKKINDA YORUM YAP

OKUL HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.